Aicinām PIETEIKTIES DALĪBAI 9. MŪSDIENU AMATNIECĪBAS FESTIVĀLĀ

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina amatniekus, pārtikas tirgotājus un ēdinātājus pieteikties dalībai 9. Mūsdienu amatniecības festivālā, kas notiks 3. un 4. augustā. 

Atšķirībā no etnogrāfiski tradicionālā Gadatirgus jūnijā, augusta Festivālā tiks aicināti piedalīties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Amatniecības izstrādājumiem jābūt kvalitatīviem un amatnieku pašu rokām darinātiem. Tiem jāapvieno skaistais ar derīgo: mākslinieciska patstāvība un amatnieciska varēšana. Festivālā pārstāvētajiem izstrādājumiem reizē jābūt gan spogulim mūsdienu sabiedrības pieprasījumam pēc unikāliem produktiem, gan jāveido apmeklētāju individuālā gaume un jāapliecina alternatīvas vienveidīgām masveida ražošanas izpausmēm.

Pārtikas izstrādājumu un ēdināšanas jomas piedāvājumam Festivālā jāietver mūsdienīgas un radošas variācijas par latviešu tautas tradicionālās virtuves tēmām. Izvēlēsimies Latvijā audzētus augļus, ogas, dārzeņus, kā arī centīsimies izzināt mūsdienīgas iespējas tos daudzveidīgi, garšīgi un veselīgi pagatavot, pasniegt vai saglabāt ziemai. Aicināsim Festivālā piedāvāt ēdienus, pārtikas produktus un vietējās augu valsts izstrādājumus, kas radušies mūsdienīgas un uz nākotni vērstas – dabai un cilvēkam draudzīgas saimniekošanas rezultātā Latvijas laukos.

Mūsdienu amatniecības festivāls būs visu paaudžu Latvijas lauku un pilsētu amatnieku tikšanās, sarunu, mācīšanās, izrādīšanās, pieredzes apmaiņas un svētku svinēšanas vieta. Aicināsim amatniekus piedāvāt Festivāla apmeklētājiem mūsdienu amatniecības prasmju demonstrējumus, radošās darbnīcas bērniem, pieaugušajiem un vecāka gada gājuma cilvēkiem, vietējiem iedzīvotājiem un Latvijas viesiem. Svētku noskaņu bagātināsim ar Festivāla tematikai un norises vietai atbilstošu kultūras programmu.

Pietikšanās beigu termiņi

11. jūlijs: amatniekiem, kas jau iepriekš ir piedalījušies MAF;
11. jūlijs: amatniekiem, kas iepriekš nav piedalījušies MAF;
12. jūlijs: pārtikas un ēdināšanas uzņēmumiem.

Vairāk par pieteikšos dalībai MAF amatniekiem: šeit

Vairāk par pieteikšos dalībai MAF pārtikas tirgotājiem un ēdinātājiem: šeit

Pēdējoreiz atjaunināts:25.06.2019