29. jūnijā muzejā noritēs „Kokļu dienu Pēteros”

29. jūnijā no 11.00 līdz 17.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā vairāk nekā 100 koklētāji no visas Latvijas ielūdz uz vasaras saulgriežu noslēgumu Kokļu dienā Pēteros”. Kokļu mūzika skanēs visā Brīvdabas muzeja teritorijā.

Atšķirībā no Jāņa, Pēterim tikusi tikai diena (vismaz līdz mūsu dienām nav nonākušas norādes par Pētera vai Pērkona nakti), taču uguns kurināšana, ciemos iešana un aplīgošana abiem ir līdzīga. Pēterim ir sava Pētersieva un savi Pēterbērni. Par tādiem kļūs arī koklētāji no Rīgas ansambļiem „Kārta”, „Cantata”, „Raksti”, „Teiksma”, „Zeltskariņi”, „Pūt vējiņi” un ansambļiem no Madonas „Rasa”, Olaines „Dzirksts”, Baldones „Dzītari”, Vecumniekiem „Skandīne”, Ulbrokas „Tīne”, Saulkrastiem „Saule”, Ādažiem „Ādažu stīgas”, Jelgavas „Zelta stīdziņas”, kā arī no Aizkraukles, Jūrmalas un Kolkas.  Koncerta mākslinieciskās vadītājas – Anda Eglīte un Kristīne Dmitrijeva.

Kristīne Dmitrijeva uzsver: „Muzejā esam atradušas brīnišķīgas akustiskās skatuves novadu sētās, pagalmos, baznīcās. Tā ir īsta dabas koncertzāle, kur kokļu skaņas sabalsosies ar putnu balsīm un koku šalkoņu.”

Anda Eglīte stāsta: „29.jūnijā, Pēterdienā, svinam vasaras ziedēšanas pilnbriedu - košāko brīdi dabā. Pēc sentēvu tradīcijām šajā dienā nedrīkstot strādāt, toties var “ieskatīties” un “cerēties”, vērot laiku un dabu un gatavoties ražas novākšanai. Savā ziņā arī Latvijas koklētāju ansambļiem – mūziķiem, kolektīvu vadītājiem šis ir pilnbrieda laiks - mācību gada beigas , koncertsezonas izskaņa. Koklētāji Brīvdabas muzejā ir muzicējuši vienmēr un tie ir koncerti ar pievienoto vērtību – senā latviskā vide, dzīvā skaņa, kas ļauj iedomāties, kā tas bija tajos laikos, vai vienkārši ļauties mūzikas vilinājumam. Klausītājiem piedāvāsim līdz pusstundai  garas  muzikāli daudzveidīgas  kokļu mūzikas programmas  ansambļu  un solistu  sniegumā.”

Noderīga informācija apmeklētājiem.
Pie muzeja pieejama bezmaksas autostāvvieta.
Mājdzīvniekus lūdzam šoreiz atstāt mājās. 
Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. 

Ģimenēm ar bērniem.
Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas.
Ģimenes biļete (1 līdz 2 pieaugušie + 1 līdz 4 bērni līdz 18 gadu vecumam) 8,50€.
Vecākiem ar pašiem mazākajiem – pieejama pārtinamā istaba.

Ieeja, darba laiks un cenas.
Ieeja pasākumā no muzeja Galvenās ieejas – Brīvdabas ielas 21. Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 20.00 (eksponātēkas būs atvērtas līdz 17.00). Ieejas maksa skolēniem 1,40€, pilna laika studentiem 2,00€, pensionāriem 2,50€, pieaugušajiem 4,00€.

Pēteriem (uzrādot personu apliecinošu dokumentu) ieeja pasākumā būs bez maksas.

Kokļu dienu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju.

Pēdējoreiz atjaunināts:13.06.2019