Galerijas

22.03.2021

Aктивные прогулки по "Весенней тропе"

Латвийский этнографический музей под открытым небом приглашает на активные прогулки по открытой 19 марта "Весенней тропе". Она украшена разноцветными декорами – символами Солнца, на ней расположены 12 различных качелей, лабиринт, солнечные лошадки, спрятаны зайцы. Открытие "Весенней тропы" связано с наступлением весны, с моментом, когда день и ночь становятся одинаковыми по продолжительности. В этом году день весеннего равноденствия – Великий день победы солнца над тьмой – наступил 20 марта. В традиционном мировоззрении латышей это очень важный момент, с ним связано много верований. Наибольшей популярностью пользовалась традиция катания на качелях: древние латыши верили, что в дни Великой Пасхи качели помогают солнцу подняться выше на небесную крышу. Как и у многих народов, у латышей многие традиции связаны с зайцем как носителем пасхального яйца, с окрашиванием, катанием яиц и др.

12.11.2020

Rudens masku taka

No salnu mēneša 6. dienas līdz vilku mēneša 6. dienai Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Rudens masku taku un Tradicionālo masku izstādi "Starp divām saulēm". Pavadot laiku brīvā dabā, laikā no 6. novembra līdz 6. decembrim Brīvdabas muzejā varēs izzināt budēļu maskošanās tradīcijas, apskatīt tradicionālās rudens maskas, kā arī noskaidrot to simbolisko nozīmi.

29.09.2020

Rudens ražas svētki 2020

Svētku viesiem bija iespēja iegādāties lauku labumus un amatnieku darinājumus bagātīgajā Miķeļa dienas tirgū, doties rotaļās ar folkloras kopām, izmēģināt veiklību senajās spēlēs, nogaršot vilinošo rudens zupu un apmeklēt Austras Ziļickas grāmatas “Senie labības mēri” atvēršanas svētkus.

07.09.2020

Mūsdienu amatniecības festivāls 2020

Festivāls šogad pulcēja vairāk nekā 140 dažādu amatu meistarus un teju 40 pārtikas mājražotājus, kā arī piedāvāja iespēju apmeklēt VI Latvijas novadu amatierteātru svētkus un Dainas Kraukles grāmatas “Dienvidlatgalē austās segas” atvēršanas svētkus.

31.08.2020

Amatu diena 2020

Pasākuma viesiem bija iespēja satikt dažādu amatu meistarus, izmēģināt senos darbarīkus, apmeklēt radošās darbnīcas, nogaršot tradicionālos ēdienus un našķus, kā arī izdancoties un sadziedāties ar folkloras kopām.

17.08.2020

Brīvdabas muzeja Gadatirgus 50.sezonas atklāšanas svētki

Atskaņas un atmiņas no krāšņās, lustīgās un ņiprās Gadatirgus 50. sezonas atklāšanas svētkiem. Vislielākais paldies Luminor Latvija, DPD Latvija, DA "Daiļrade", "Sunny Groove Dixie" un citiem, kas palīdzēja pieskandināt Rīgu! Tiekamies www.egadatirgus.lv! Foto: Kaspars Filips Dobrovolskis

18.07.2020

Brīvās dabas tirgus / 18. jūlijs

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no sestdienas, 18. jūlija aicina uz Brīvās dabas tirgu Bonaventuras muižas parkā. Vasaras sestdienās no 10.00 līdz 18.00 netālu no ieejas Brīvdabas muzejā, Bonaventuras muižas parkā, pulcēsies vietējie amatnieki ar skaistiem un noderīgiem darinājumiem un pārtikas mājražotāji, kas apmeklētājiem piedāvās nogaršot un iegādāties dažādus Latvijā tapušus gardumus.

10.02.2020

Metenis 2020

Arī šogad lustīgi un skaļi Brīvdabas muzejā atzīmējām Meteni ar maskošanos, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardo Meteņa cienastu.

22.12.2019

Ziemas saulgrieži. Bluķa vakars

Gada īsākā diena un garākā nakts Brīvdabas muzejā tika atzīmēta ar tradicionālo bluķa vilkšanu un maskoto gājienu, skanīgām rotaļām kopā ar folkloras kopām, ziemīgām darbnīcām un gardumiem, kā arī amatnieku un mājražotāju tirdziņu.

11.11.2019

Mārtiņa diena

Svinību viesi arī šogad tika aicināti uz tradicionālo Mārtiņa dienas maskošanos un dančiem kopā ar folkloras kopām, košo gaiļu izstādi, gatavošanos ziemai ar radošām darbnīcām, veiklības pārbaudi gailīšu makarēšanā un umurkumura pievarēšanā kā arī, protams, Mārtiņdienas gardumu baudīšanu.