Galerijas

15.11.2023

Mārtiņdiena

Mārtiņi Saules gada ritā iezīmē pusceļu no Miķeļiem līdz Ziemassvētkiem. Atbilstoši gadalaiku un zemnieka darba dzīves ritējumam, Mārtiņi noslēdz rudens lauku darbus un atver vārtus ziemai. Tas nozīmē, ka saimniecībā zemei bija jābūt apartai, beidzās ganu un pieguļas laiks, gatavojot krājumus ziemai, tika kauti lopi, bet labība - noglabāta klēts apcirkņos. Mārtiņos sākas maskošanās un masku gājienu laiks.

04.10.2023

Miķeļdienas svinības

Š.g. 30. septembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā tika svinēti rudens saulgrieži jeb Miķeļdiena ar Miķeļdienas tirgu, rudens ražas zupu un visdažādākajām aktivitātēm lieliem un maziem muzeja Latgales ciemā, Vidzemes zemnieka sētā un Kurzemes zemnieka sētā.

04.10.2023

Konference “Nemateriālais kultūras mantojums Eiropas sociālajā telpā”

Š.g. 3. un 4. septembrī Rīgā notika starptautiska zinātniskā konference “Nemateriālais kultūras mantojums Eiropas sociālajā telpā: mākslinieciskā un kultūras prakse”, to organizēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs un Starptautiskā tautas mākslas organizācija IOV World. Konferences mērķis bija apzināt nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas iespēju daudzveidību Eiropā, gūt jaunas zināšanas un dalīties ar Latvijas pieredzi.

23.08.2023

"VĒVERU" jaunā pumpja celtniecība un atklāšana

Lai sekmētu pumpenieku amata prasmju un zināšanu saglabāšanu, praktizēšanu, dokumentēšanu, izpēti un popularizēšanu Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs īsteno Valsts kultūrkapitāla fonda un Vidzemes plānošanas reģiona atbalstīto “Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programmas 2023” projektu “Piebalgaspumpenieku amats”. Projekta ietvaros ir apkopoti materiāli par pumpenieku amatu, sarūpēti nepieciešamiekokmateriāli un metāla detaļas, sagatavoti darbarīki, kā arī izgatavots un uzstādīts koka ūdens sūknis.

19.06.2023

Jāņu ielīgošana 2023

Pasākums notika 18. jūnijā Vidzemes sētā.

24.03.2023

Lielā diena

Šogad Lielo dienu svinējām 18. martā kopā ar Skandiniekiem, etno kokļu grupu Ilgo, Rīgas Latviešu biedrības Sprīdīša skolu un Rīga danču klubu.

19.12.2022

Ziemas gaismas dārzs

No 16. decembra Latvijas Etnogrāfiskajā muzejā atvērta pastaigu taka “Ziemas Gaismas dārzs saulgriežos”, kurā Latvijas gaismu mākslinieki stāsta savas gaismu pasakas un teikas. Projekts top sadarbībā ar uzņēmumu “Untitled”.

17.10.2022

Rudens muzejā

Mūsu muzejs ir skaists visos gadalaikos, bet rudenī tas ir īpaši košs un krāsains.

25.07.2022

Annas diena muzeja Dienvidkurzemes lauku ekspozīcijā "Vītolniekos"

Annas diena ir saimnieču diena, kas katru gadu tiek koši svinēta Papes Ķoņu ciema "Vitolniekos".

04.07.2022

Kokļu diena

2022. gada 3. jūlijā pie mums Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisinājās Kokļu diena. Piedalījās 22 koklētāju ansambļi no Ādažiem, Babītes, Baldones, Baložiem, Daugmales, Engures, Kolkas, Ķekavas, Madonas, Rīgas un Zvejniekciema