Ekskursiju piedāvājums

Informācija par ekskursijām un citiem muzeja pakalpojumiem pieejama Izglītības un informācijas nodaļā pa tālruni +371 67994106 (darba dienās 10.00-17.00). Ekskursiju pieteikšana, rakstot uz e-pastu - Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Aicinām apmeklētājus uz grupu ekskursijām ierasties savlaicīgi - 10 minūtes pirms ekskursijas sākuma. Atgādinām, ka muzeja ekspozīcija atrodas brīvā dabā, tāpēc lūdzam izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus.

Ekskursijas tiks fotografētas un filmētas. Iegūtie fotoattēli un video varētu tikt izmantoti muzeja darba atspoguļošanai un popularizēšanai.

Pie muzeja Galvenās ieejas un Rietumu vārtiem atrodas bezmaksas autostāvvieta. Uz muzeju var nokļūt ar sabiedrisko transportu - 1.,  28., 29. autobusu, braucot līdz pieturai  "Brīvdabas muzejs". Transporta kustības saraksts šeit: Maršruti un kustību saraksti (rigassatiksme.lv)

 

Pārskata ekskursija „Iepazīsti Brīvdabas muzeju”
Ekskursijas laikā apmeklētāji uzzinās Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja tapšanas vēsturi un iepazīsies ar muzeja kolekcijas veidošanas pamatprincipiem. Viņi apskatīs Priedes kroga stadulā izvietoto seno transportlīdzekļu izstādi, pašu kroga ēku (19. gs.), Usmas luterāņu baznīcu (18. gs.) un tēlnieka K. Zāles muzejam dāvināto skulptūru „Kareivis”. Ekskursijas turpinājumā apmeklētāji gūs priekšstatu par dzīvi Kurzemes zemnieka sētā (18.–19.gs.), kur aplūkos nozīmīgākās celtnes – dzīvojamo māju, laidaru, klēti un pirti.

Mērķauditorija: Pieaugušie individuāli vai grupā (līdz 25 personām). Ilgums: 60 min. Ekskursija latviešu, vācu, krievu un angļu valodā. Samaksa par ekskursiju: EUR 21,34. Ieejas maksa muzejā: pieaugušajiem EUR 4,00 (1.05.–30.09.) un EUR 2,00 (1.10.–30.04.)                                           

Pārskata ekskursija „Kurzemes novads”
Ekskursijas laikā apmeklētāji iepazīsies ar Latvijas rietumdaļas kultūrvēsturiskajam apgabalam raksturīgiem tautas celtniecības pieminekļiem. Viņi gūs priekšstatu par dzīvi Kurzemes zemnieka vai zvejnieka sētā (18.gs. otrā puse – 19. gs. beigas), iepazīsies ar unikālu ēku – dūmistabu (18.gs. vidus) no Nidas zvejniekciema un Usmas luterāņu baznīcu, kura celta 1704. gadā. Dalībnieki gūs priekšstatu par Kurzemes novada iedzīvotāju nodarbošanās veidiem – zemkopību, lopkopību, zvejniecību un amatniecību. Ekskursijas noslēgumā tiks apmeklēta Liepājas Ostmalas noliktava (17.gs.), kurā eksponētas vairāk nekā 100 dažādas lādes no visiem Latvijas novadiem.

Mērķauditorija: Pieaugušie individuāli vai grupā (līdz 25 personām). Ilgums: 60 min. Ekskursija latviešu valodā. Samaksa par ekskursiju: EUR 21,34. Ieejas maksa muzejā: pieaugušajiem EUR 4,00 (1.05.–30.09.) un EUR 2,00 (1.10.–30.04.)

Pārskata ekskursija „Zemgales novads”
Ekskursijas laikā apmeklētāji iepazīsies ar Latvijas dienviddaļas kultūrvēsturiskajam apgabalam raksturīgiem tautas celtniecības pieminekļiem. Viņi gūs priekšstatu par dzīvi Zemgales zemnieka sētā (18. gs. vidus – 19.gs. vidus) iegūs ziņas par krogiem, kuri bija gan muižā ražoto alkoholisko dzērienu pārdošanas vieta, gan ceļinieku apmešanās vieta, gan veikals, gan ļaužu pulcēšanās vieta līgstamdienās, godos, ballēs u.tml., un apskatīs krogā izvietoto 18., 19. gs. transportlīdzekļu izstādi.

Mērķauditorija: Pieaugušie individuāli vai grupā (līdz 25 personām). Ilgums: 60 min. Ekskursija pieejama no maija līdz septembrim. Ekskursija latviešu valodā.  Samaksa par ekskursiju: EUR 21,34. Ieejas maksa muzejā: pieaugušajiem EUR 4,00 (1.05.–30.09.)

Pārskata ekskursija „Vidzemes novads”
Ekskursijas laikā apmeklētāji iepazīsies ar Latvijas ziemeļdaļas kultūrvēsturiskajam apgabalam raksturīgiem tautas celtniecības pieminekļiem. Viņi iegūs priekšstatu par dzīvi Vidzemes zemnieka sētā (18. gs. otrā puse – 19. gs. pirmā puse), apskatīs pirmo muzejā uzstādīto senceltni vidzemnieka sētā – riju, kur senāk tas pavadīja pusi no sava mūža – darbā, godus svinot, izvadot mirušos pēdējā ceļā un veļus mielojot, iepazīsies ar zviedru laika „liecinieci” dzīvojamo riju – skolu no Valmieras puses „Brežu” mājām, izzinās Vidzemes zvejnieka sētu, kas komplektēta no ēkām, kuras pārvestas uz muzeju no Carnikavas un Skultes jūrmalas. Ekskursijas noslēgumā apmeklētāji apskatīs Ostmalas noliktavā (17.gs.) izvietoto lāžu izstādi.  

Mērķauditorija: Pieaugušie individuāli vai grupā (līdz 25 personām). Ilgums: 60 min. Ekskursija pieejama no maija līdz septembrim. Ekskursija latviešu valodā. Samaksa par ekskursiju: EUR 21,34. Ieejas maksa muzejā: pieaugušajiem EUR 4,00 (1.05.–30.09.)

Pārskata ekskursija „Latgales novads”
Ekskursijas laikā apmeklētāji iepazīsies ar Latvijas austrumdaļas kultūrvēsturiskajam apgabalam raksturīgiem tautas celtniecības pieminekļiem, sādžu apbūves tradīcijām. Viņi iegūs priekšstatu par dzīvi Latgales zemnieka sētā (19. gs. pirmā puse), apskatīs Latgales kokamatnieka sētu no Pasienas pagasta, kur saimnieks dzīvojamās ēkas vienā galā ierīkojis darbnīcu un virpojis ratiņus, gatavojis ēveļsolus, ēveles, pēc pasūtījuma darinājis arī ratus, ragavas, laivas, vēl iepazīsies ar „holandiešu” tipa vējdzirnavām no Pakalnu pusmuižas.

Mērķauditorija: Pieaugušie individuāli vai grupā (līdz 25 personām). Ilgums: 120 min. Ekskursija pieejama no maija līdz septembrim. Ekskursija latviešu valodā. Samaksa par ekskursiju: EUR 71,14. Ieejas maksa muzejā: pieaugušajiem EUR 4,00 (1.05.–30.09.)

Pārskata ekskursija "Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs"
Ekskursijas laikā apmeklētāji gūs priekšstatu par 19.gs. ceļa krogu, apskatīs tur izvietoto agrāko laiku transportlīdzekļu izstādi. Viņi iepazīsies ar 18.gs. sākumā celto lauku luterāņu baznīcu, kas uz muzeju pārvesta no Usmas, unikālu māju – dūmistabu no Nidas zvejniekciema. Pēc tam ekskursanti iepazīsies ar zviedru laika liecinieci – dzīvojamo riju no Valmieras puses, kas pēc Ziemeļu kara bija ne tikai saimniecības ēka, bet arī ļaužu miteklis un zemnieku skola. Ekskursijas noslēgumā apmeklētāji gūs ieskatu Vidzemes zemnieka sētas iekārtojumā, un apmeklēs Liepājas Ostas noliktavu, kas celta 17.gs.beigās, lai apskatītu vairāk nekā 100 dažādas lādes no visiem Latvijas novadiem.               

Mērķauditorija: Pieaugušie individuāli vai grupā (līdz 25 personām). Ilgums: 120 min. Ekskursija pieejama no maija līdz septembrim. Ekskursija latviešu valodā. Samaksa par ekskursiju: EUR 71,14; Ieejas maksa muzejā: pieaugušajiem EUR 4,00 (1.05.–30.09.)

Tematiskā ekskursija „Senais kristību gods latvieša zemnieka sētā”
Ekskursijas laikā dalībnieki iepazīsies ar latviešu ģimenes pirmo lielo godu, kad jaundzimušajam bērnam dod vārdu, kristībām, gūs priekšstatu par rituālām darbībām, kuras labvēlīgi ietekmē bērna augšanu un nākotni. Viņi uzzinās par priekšdarbiem (sētas apkopšana, pušķošana, ēdienu gatavošana, alus darīšana, krustvecāku u.c. viesu aicināšana), gatavojoties šiem godiem, kā arī kristību goda norisēm („ātrais” mielasts, brauciens uz baznīcu, kristību mielasts, „pādes” dīdīšana, šūpuļa kārts ciršana un šūpuļa uzkāršana, bērna pūriņa tiesas samešana).

Mērķauditorija: Pieaugušie individuāli vai grupā (līdz 25 personām). Ilgums: 60 min. Ekskursija latviešu valodā.  Samaksa par ekskursiju: EUR 21,34. Ieejas maksa muzejā: pieaugušajiem EUR 4,00 (1.05.–30.09.) un EUR 2,00 (1.10.–30.04.)

Tematiskā ekskursija „Jāņu svinības senajā latviešu zemnieka sētā”
Ekskursijas laikā dalībnieki iepazīsies ar vasaras saulgriežu - Jāņu tradīcijām. Viņi uzzinās par šo svētku nozīmi senā latviešu zemnieka dzīvē, par darbiem (siera siešana, alus darīšana, dārzu ravēšana, veļas mazgāšana), kas bija veicami, lai godam sagaidītu Jāņus, izzinās rituālo darbību (ēku pušķošana, aplīgošana, Jāņu uguns kuršana u.c.) jēgu, iemācīsies Jāņu dziesmas un rotaļas.

Mērķauditorija: Pieaugušie individuāli vai grupā (līdz 25 personām). Ilgums: 60 min. Ekskursija latviešu valodā. Samaksa par ekskursiju: EUR 21,34. Ieejas maksa muzejā: pieaugušajiem EUR 4,00 (1.05.–30.09.) un EUR 2,00 (1.10.–30.04.)

 

Pēdējoreiz atjaunināts:11.04.2024