6. jūnijā aicinām pie mums uz adīšanas svētkiem - Pasaules publiskās adīšanas dienu

6.jūnijā, atzīmējot Pasaules publiskās adīšanas dienu, Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju aicina cimdu adītājas uz kopīgu pieredzes apmaiņu.

Visus adīt gribētājus 6.jūnijā no plkst.11.00 līdz plkst.16.00 Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Vidzemes zemnieka sētā gaidīs Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Tautas lietišķās mākslas studiju adītājas. Tiem, kas vēlas pievienoties, jāņem līdzi kamoli, adatas, savi iesāktie darbi un jānāk adīt pulciņā. Brīvdabas muzeja apmeklētājus priecēs arī cimdu ekspresizstāde, ko veidos Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Tautas lietišķās mākslas studijas “Irbi”, Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijas “Valdziņš” adītie latviešu tradicionālie cimdi, starp tiem daudz tādu, kuri tapuši, iedvesmojoties no Brīvdabas muzeja plašās cimdu kolekcijas.

Tradicionālie latviešu rakstainie cimdi ir savdabīga adītājas vizītkarte. Meistare katrā cimdu pārī ir ielikusi  savu stāstu. Vienlīdz skaisti ir gan traki košie Dienvidkurzemes rožu dūraiņi, gan  niansēti pelēkos un zemes toņos darinātie Vidzemes sīko rakstu adījumi. Jo smalkāka dzija, jo vairāk valdziņu, jo skaistāku rakstu var savā cimdā ieadīt.

Pasaules  publiskās adīšanas diena (World Wide Knit in Public Day) kopš 2005. gada  tiek atzīmēta jūnija sākumā. To plašai publikai pieejamās vietās - uz ielas soliņiem, parkos un āra kafejnīcās - organizē dažādi rokdarbnieču klubi, dziju veikali un adīšanas entuziasti. Pasākuma mērķis ir popularizēt šo radošo vaļasprieku un satikt domubiedrus. Ir jauki apzināties, ka reizē ar mums, tāpat bariņā zibina adatas un jautri čalo adītāju grupiņas daudzviet pasaulē. 

Muzeja un adītāju pulciņa apmeklētāji aicināti ievērot muzeja un valdības norādījumus par distancēšanos un citiem drošības jautājumiem.

Ieeja ar Brīvdabas muzeja biļetēm – skolēniem 1,40€, pilna laika studentiem 2,00€, pensionāriem 2,50€, pieaugušajiem 4,00€. Pirmskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.

 

Papildu informācija: Agnija Kārkliņa,

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības

Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” projektu vadītāja.

Pēdējoreiz atjaunināts:04.06.2021