SESTDIENĀS - 5., 12., 19. jūnijā, "Brīvās dabas tirgus"

Pirmā jūnija sestdiena un svētdiena jau tradicionāli visā Latvijā tiek gaidīta kā Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lielā Gadatirgus diena. Diemžēl epidemioloģiskās situācijas dēļ lielais gadatirgus šogad ierastajā laikā nevar notikt, bet muzejs 5. jūnijā no 10.00 līdz 15.00 aicina uz “Brīvās dabas tirgu”, kurā varēs satikt iespējami daudz Latvijas labāko amatnieku ar skaistiem un noderīgiem darinājumiem un pārtikas mājražotājus ar dažādiem Latvijā tapušiem gardumiem.

Lai tomēr saglabātu tradīciju, lielais gadatirgus ir transformēts vairākos nelielos tirdziņos, muzejs uz “Brīvās dabas tirgu” aicinās arī 12. un 19. jūnijā.  

Latvijas amatnieki pircējus šoreiz sagaidīs ar krāšņiem pinumiem, siltiem adījumiem, rotām dažādām gaumēm, kā arī brīnišķīgiem tekstila, keramikas un koka darinājumiem. Aizvadot pavasari un gaidot vasaru, tirgū būs iespējams iegādāties arī šūpoles un koka mēbeles.

Pārtikas mājražotāji būs parūpējušies ne tikai par saldumu mīļiem, bet arī citiem gardēžiem, sarūpējot svaigu maizīti, sierus un gaļas produktus, gardus pīrādziņus un kūkas, neparastas mērcītes un vietējo medu, kā arī kārumus no smiltsērkšķiem un kaņepēm.

Tirgus un muzeja apmeklētājus aicina ievērot muzeja un valdības norādījumus par ierobežojumiem, distancēšanos un citiem drošības jautājumiem.

Noderīga informācija apmeklētājiem.

Pie muzeja pieejama bezmaksas autostāvvieta. Mājdzīvniekus lūdzam šoreiz atstāt mājās. Tirgus laikā varētu tikt fotografēts un filmēts.

Ģimenēm ar bērniem.

Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas.Ģimenes biļete (1 līdz 2 pieaugušie + 1līdz 4 bērni līdz 18 gadu vecumam) 8,50€.

 Ieeja, darba laiks un cenas.

Ieeja tirgū no muzeja Galvenās ieejas – Brīvdabas ielas 21. Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 20.00 (biļetes iespējams iegādāties līdz 19.00). Ieejas maksa skolēniem 1,40€, pilna laika studentiem 2,00€, pensionāriem 2,50€, pieaugušajiem 4,00€.

Pēdējoreiz atjaunināts:04.06.2021