12. jūnijā Amatu diena mūsu Piebalgas lauku ekspozīcijā VĒVERi

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija “VĒVERI” būs aktīvs dalībnieks Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" pasākumā "Atvērtās dienas laukos 2021" š.g. 12. jūnijā.

Apmeklētājiem būs iespēja izstaigāt “Vēverus” gida pavadībā, sakult īstu lauku sviestu, piedalīties keramikas un koka apstrādes darbnīcās, kā arī pārbaudīt savas zināšanas senu darbarīku atpazīšanā.

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija "Vēveri" ir 19. gadsimta Piebalgas lauku ainavai raksturīgs autentiskas  māju grupas apbūves komplekss, kas sastāv no Vēveru ciema 8 zemnieku un amatnieku sētu ēkām, kas ir izteiksmīgi novada tautas celtniecības paraugi.

Vāgūzī apskatīt izvietotos piebaldzēnu ratus, zirglietas, arklus un ecēšas, bet tur pat blakus uzzināt vairāk par nesen atjaunotajām Vēveru dzirnavām. Savukārt "Lielvēveru" pagalmā aplūkojami Piebalgā audzētie ārstniecības augi un puķes.

Ekspozīcijā arī Piebalgas audēju darbarīki, pašaustas segas, linu audumu paraugi. Stellēs uzvilktajā audeklā savu dzīparu var ieaust arī apmeklētāji.

“Vēveri” atrodas Vecpiebalgas pagastā ,  57.114196,25.849258.

Kontaktinformācija: +371 29364806

Pēdējoreiz atjaunināts:10.06.2021