Ziemas sezona 2011 / 2012


Brīvdabas muzejs uzsāk 2011. gada ziemas sezonu un izsludina 2012. gada pasākumu kalendāru

Kad pēdējie lauku darbi padarīti, arī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sākas ziemas sezona. No 1. novembra muzejs apmeklētājiem būs atvērts katru dienu no plkst.10.00 līdz 17.00 par pazeminātu ieejas maksu, bet noteiktas ēkas par atsevišķu samaksu tiks atvērtas pēc pieprasījuma.

 

Līdz gada beigām muzejs saviem apmeklētajiem ir sarūpējis vēl trīs pasākumus. 6. novembrī, iezīmējot rudens beigas un ziemas sākumu, aicināsim ciemos maskotus Mārtiņbērnus un ieskandināsim Mārtiņdienu kopā ar folkloras kopu „Rija”, „Mārtiņa Beķereju” un Mārtiņkori. 18. decembrī muzejā svinēsim Bluķa vakaru ziemas saulgriežu tradīcijās un gādāsim Ziemassvētku veltes amatnieku tirdziņā. 26. decembrī, kad Ziemassvētki ģimenes lokā aizvadīti, muzejs aicinās uz Ziemas balli, kur gaismas spēles uz apsnigušajām senceltnēm un sniega kupenām noskaņos romantiskai un mierīgai gada izskaņai.

 

Līdz ar pirmo sniegu sadarbībā ar aktīvās atpūtas centru „Eži” jau trešo gadu muzejā būs pieejamas dažāda garuma un sarežģītības pakāpju slēpošanas trases. Tā ir iespēja ne tikai aktīvi pavadīt brīvo laiku, bet vienlaikus arī baudīt muzeja gleznainās ainavas. Brīvdienās un pēc iepriekšēja pieteikuma darbosies arī slēpju noma.

 

Ziemassvētkus sagaidot un pavadot, muzejs piedāvā piedalīties interaktīvajā ekskursijā „Nu atnāca Ziemassvētki”. Ekskursija paredzēta gan bērnu, gan pieaugušo grupām latviešu un krievu valodās. Ekskursijas laikā apmeklētāji iepazīsies ar dzīvi Kurzemes sētā, vakarēšanas paražu un latviešu Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām, mācīsies gatavot telpu rotājumus, apmeklēs kalēju un izvizināties zirga vilktās kamanās.

 

Piektdienās, sestdienās un svētdienās, bet grupām ar iepriekšēju pieteikšanos katru dienu, gardas maltītes un karstus dzērienus gādās Priedes krogs. Krogā iespējams svinēt lielākus un mazākus svētkus gan ģimenes lokā, gan kopā ar kolēģiem līdz 120 personām.

 

2012. gadā muzejā norisināsies 14 pasākumi – gan gadskārtu svētki, gan tradicionālie muzeja pasākumi. Ieklausoties apmeklētāju vēlmēs, esam samazinājuši ieejas biļešu cenas Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgū, kas tradicionāli norisināsies jūnija pirmajā nedēļas nogalē. Tāpat, reaģējot uz mūsdienu amatniecības tendencēm, augusta otrajā sestdienā jau otro gadu pēc kārtas muzejs organizēs Mūsdienu amatniecības festivālu. Pilna 2012. gada pasākumu programma pieejama http://www.brivdabasmuzejs.lv/noderigi

Lorem Ipsum pirms formas

Checkbox - oneline
Checkbox
Radio - one line
Radio

Lorem Ipsum aiz formas

Pēdējoreiz atjaunināts:17.01.2012