Tautas lietišķās mākslas studijas „Rota” jubilejas izstāde “Latvietes pūrs”

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. No šī gada 4. maija līdz 31. maijam Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Izstāžu zālē būs apskatāma Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” 50 darba gadu jubilejas izstāde “Latvietes pūrs”. Ideja par izstādes tēmu radās jau pirms četriem gadiem, kad tika uzsākta etnogrāfisko materiālu atlase no visiem Latvijas novadiem. Studijas dalībnieces izpētīja Kuldīgas novada muzeja, Piebalgas Novadpētniecības muzeja, Rīgas vēstures un Kuģniecības muzeja etnogrāfiskos fondus, kā arī Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja fondus no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta sākumam. Tajos atklājās brīnumaina latviešu etnogrāfiskā bagātība. Šobrīd studijas darbi ir atraduši savas “mājas” un tiks eksponēti kopā ar Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja restaurētajām koka lādēm.

Jaunradītie darbi būs segas, lakati, galdauti, dvieļi cimdi. Lai uzsvērtu katra novada būtību un smalko niansi, izstādes izkārtojums būs sadalīts pa Latvijas novadiem.

Aicinām visus interesentus apmeklēt izstādes atklāšanas pasākumu 4. maijā plkst. 12.00 Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Izstāžu zālē (ieeja no Brīvdabas ielas 21), kurā uzstāsies folkloras kopa “Grodi” un ģimeņu folkloras studija “Garataka” ar muzikālu uzvedumu. Citās dienās izstāde apskatāma saskaņā ar Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja cenrādi.

Pēdējoreiz atjaunināts:03.05.2016