Strādājam projektā par senu koka priekšmetu un celtņu saglabāšanu CollectionCare

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krājumā ir daudzi simti dažādu senu koka priekšmetu, un viens no muzeja uzdevumiem ir rūpēties par šī unikālā materiālās kultūras mantojuma saglabāšanu. Šie priekšmeti muzejā nonākuši dažādos laikos un dažādos stāvokļos, daudzi no tiem ir lieliski saglabājušies, bet daudzi gaida savu kārtu uz restaurāciju. Šo koka priekšmetu klāstā īpaši izceļas kolorītās lādes, muzeja krājumā to ir vairāk nekā simts.

Lai gūtu starptautisku pieredzi un iepazītos ar jaunākajiem Eiropas zinātnes sasniegumiem senu koka priekšmetu glabāšanā, speciālajā apstrādē, kā arī telpu klimata uzraudzības sistēmām, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs piedalās Eiropas Savienības programmas “Horizon 2020” projektā “CollectionCare”.

Par mūsu muzeja darbu interesējas arī Rīgas Tehniskās universitātes ārzemju studenti, kuri šobrīd apgūst zināšanas augstskolas vasaras skolā «Riga – The Pearl Of Latvian Wooden Architecture». Muzeja galvenais krājuma glabātājs Mārtiņš Kuplais un muzeja pētnieks Niklāvs Olševskis pastāstīja gan par muzeja seno celtņu būvniecības, gan saglabāšanas principiem un tam nepieciešamajiem līdzekļiem.

Pēdējoreiz atjaunināts:21.07.2021