Piemiņas koncerts "Andrejam Holcmanim - 100"

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Usmas baznīcā 18. jūlijā, 14.00 notiks piemiņas koncerts "Andrejam Holcmanim - 100".

Koncertā tiks izpildīti latviešu mūziķu skaņdarbi – Jāņa Mediņa un Emīla Dārziņa solodziesmas atskaņos Irma Pavāre (mecosoprāns), pie ērģelēm Jānis Karpovičs, kas izpildīs arī speciāli arhitektam Andrejam Holcmanim Marģera Zariņa veltīto Usmas baznīcā un Rondīno.

Andrejs Holcmanis bijis viens no retajiem arhitektiem, kas ne tikai stāvējis klāt, bet arī aktīvi ietekmējis pēckara Rīgas attīstībai svarīgos procesus vairāku desmitu gadu garumā. No 1945. gada arhitekts pievērsies Vecrīgas pilsētbūvnieciskā ansambļa izpētei, uzmanības lokā paturot arī pilsētas attīstību vēsturiskajā centrā un jaunajos rajonos. A.Holcmanis dāsni dalījies zināšanās ar kolēģiem, studentiem un vienkāršiem ierindas klausītājiem, lasot lekcijas un lekciju ciklus, vadot ekskursijas pa Rīgu un Latviju. Arhitekta dzīvē svarīgu lomu ieņēma mūzika. Jau no skolas gadiem viņš apguva klavierspēli, pašmācības ceļā – ērģeļspēli , un padomju laikā ar pašdarbības ansambļiem izbraukāja visu Latviju. Vairāk nekā 30 gadus A.Holcmanis is spēlējis ērģeles arī Brīvdabas muzeja Usmas baznīcā.

Pieteikšanās dalībai pasākumā ir noslēgusies. Plašāka informācija, zvanot: 29423600.

Pēdējoreiz atjaunināts:15.07.2020