AICINĀM UZ PASTAIGU JĀŅU NOSKAŅĀS

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no 18. līdz 29. jūnijam aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās "Pušķosim namu sētas!". Teju divu nedēļu garumā Brīvdabas muzeja sētas būs rotājušās Jāņiem, izmantojot tradicionālus materiālus, paņēmienus un paražas.

“Jāņi ir laiks, kad pļavas pildās ar ziediem, druvas ar graudiem un liepās sāk zumēt medus bites. Arī muzejā ik gadus šajā laikā sētas sāk rotāt ozolu vainagi un meijas namu ieejas. Lai pēc nelielās pauzes sagādātu svētkus gan sev, gan apmeklētājiem, šogad īpaši pušķosimies un pucēsimies Līgo svētkiem, īpašu uzmanību vēršot dažādiem mūsu senču ticējumiem,” stāsta pasākuma organizatori.

Jāņa bērni varēs ne tikai apskatīt, kā reiz rotātas latviešu mājas un sētas un izzināt kādas domas un ilgas iepina vainagos, bet izmēģināt arī roku pirts paklāja aušanā un satikt mūsu darbīgos amatniekus.

20. jūnijā, sestdienā no 12.00 līdz 13.00 pie Vidzemes sētas visi interesenti varēs aplūkot krāšņo zirga pušķošanu un vizināties lepnā zirga mugurā. Lai skaistās muzeja rotas būtu ne tikai acij tīkamas, bet arī praktiskas, Pēteros, 29. jūnijā mūsu čaklās saimnieces Jāņu zāles pārvērtīs pirts slotās.

Apmeklētājiem būs iespēja arī bez papildus maksas apskatīt izstādi “Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgum 50”, kas līdz 29. novembrim skatāma muzeja Izstāžu zālē.

Noderīga informācija apmeklētājiem.
Pie muzeja pieejama bezmaksas autostāvvieta.
Mājdzīvniekus lūdzam šoreiz atstāt mājās.
Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts.

Ģimenēm ar bērniem.
Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas.
Vecākiem ar pašiem mazākajiem – pieejama pārtinamā istaba.
Ģimenes biļete (1 līdz 2 pieaugušie + 1 līdz 4 bērni līdz 18 gadu vecumam) 8,50€.

Ieeja, darba laiks un cenas.
Ieeja pastaigā "Pušķosim namu sētas!" no muzeja Galvenās ieejas – Brīvdabas ielas 21. Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 20.00 (eksponātēkas līdz 17.00). 23. un 24. jūnijā muzejs apmeklētājiem ir slēgts. Ieejas maksa skolēniem 1,40€, pilna laika studentiem 2,00€, pensionāriem 2,50€, pieaugušajiem 4,00€.

Svētku ekspozīcija katru dienu mainās un tiek papildināta, tā kā rotas dabīgi sažūst un piepilda telpas ar vasarīgām smaržām.

Pēdējoreiz atjaunināts:13.06.2020