Novadu dienas un Ezermalas koncerts Brīvdabas muzejā

Informācija masu medijiem
12. 06. 2014.

14. un 15. jūnijā Brīvdabas muzeja apmeklētāji aicināti uz Novadu dienām. Savukārt, svētdien, 15. jūnijā, no plkst. 18.00 līdz 23.00 muzejā notiks 90 gadu jubilejai veltītais Ezermalas koncerts ar grupu Skyforger, Auļi, Folkvakars un Zari piedalīšanos.

Šis gads Brīvdabas muzejā aizritēs 90. gadskārtas zīmē. Galvenais jubilejas gada publiskais notikums ir Novadu dienas 14. un 15. jūnijā Brīvdabas muzeja sētās un vērienīgs 90. gadu jubilejas koncerts 15. jūnijā Kurzemes zvejniekciema pļavā.

Novadu dienās būs iespēja iepazīt un izbaudīt Latvijas novadu daudzveidību. 14. un 15. jūnijā Novadu dienu pasākumi notiks Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Pasākumā piedalīsies folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi, lauku kapelas, amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari no visiem Latvijas novadiem. Abas dienas no plkst. 12.00 līdz 16.00 muzeja sētās skanēs Latvijas novadu dziesmas, savas prasmes demonstrēs dažādu amatu meistari un būs iespējams nogaršot katra novada gardākos ēdienus. Pirmo reizi Novadu dienās notiks Vasaras dziedāšanas svētki jeb dziedāšanas konkursi, kuros labākie dziedātāji sacentīsies, lai noskaidrotu, kurš ir skanīgākā rotātāja un gavilētāja, skaistākās līgotnes vai brašākās darba dziesmas dziedātāja titula cienīgs.

Novadu dienas rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju un Latvijas Folkloras biedrību, kā arī saldumu fabriku Laima, kas radījusi jaunu – Novadu kārbu – kolekciju. Tā aicina apzināt Latvijas novadu skaistumu; to iepazīt un tās būtību atklāt varēs Novadu dienu laikā Brīvdabas muzejā.

15. jūnijā no plkst. 18:00 līdz plkst. 23:00 notiks Ezermalas koncerts. Saknes tam rodamas tautas tradicionālajā mūzikā, bet zari stiepsies augstu mūsdienu skaņu debesīs. Koncertā piedalīsies viena no pasaules vadošajām pagan metal stila grupām SKYFORGER, kas neapšaubāmi ir ārzemēs pazīstamākā latviešu smagā roka grupa un ir īpaši gaidīti viesi uz Latvijas skatuvēm.

Bungu un dūdu mūzikas grupa AUĻI jau iekarojusi nozīmīgu vietu latviešu mūzikā, un bez viņu līdzdalības nenotiek neviens nozīmīgs mūsdienu lielkoncerts. Grupas repertuāru veido oriģinālkompozīcijas, latviešu danču un dūdu melodiju aranžējumi, citu Eiropas tautu melodijas, kā arī kompozīcijas sitaminstrumentiem.

FOLKVAKARS ir etnomūzikas grupa, kuras vadošās balss un vijoles skaņas pavēlniece ir Kristīne Kārkle-Puriņa. Grupa izpilda pašu aranžētu latviešu un pasaules tautu mūziku.

Grupa ZARI spēlē meditatīvu postfolku, kuru papildina ar daudzbalsīgu dziedāšanu. Grupas skanīgo bāzi veido sintezatori, akordeons, akustiskā ģitāra, pūšamie instrumenti un perkusijas.

Ieeja koncerta norises teritorijā pa Ezera vārtiem no plkst. 17.00. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja bez maksas. Biļetes pieejamas www.bilesuserviss.lv (biļešu cena iepriekšpārdošanā 7 eiro) un pie Ezera vārtiem pasākuma norises laikā (10 eiro).

Informāciju sagatavoja:
Eva Pētersone- Birzleja
LEBM Izglītības un informācijas nodaļa

Atbildīgais par pasākumu:
Igors Ziemelis
LEBM informācijas un izglītības nodaļas vadītājs
Tālr. 6799410667994106, 2866579728665797

Pēdējoreiz atjaunināts:21.06.2014