Brīvdabas muzejā noslēdzies Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus

Informācija masu medijiem
09. 06. 2014.

7. un 8. jūnijā Brīvdabas muzejā jau 44. reizi norisinājās gada lielākie amatniecības svētki – Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, kas šogad pulcēja vairāk nekā divdesmit piecus tūkstošus apmeklētāju un dalībnieku.

Kopš 1971. gada Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs katru gadu rīko divu dienu gadatirgu, kas tradicionāli notiek jūnija pirmās nedēļas nogalē. 44 gadu pastāvēšanas laikā gadatirgus ir kļuvis par valsts nozīmes notikumu – par Rīgas un Latvijas simbolu un Latvijas sabiedrību saliedējošiem svētkiem. Gadatirgus apmeklētājiem no tuvienes un tālienes dota vienreizēja iespēja vienuviet redzēt, dzirdēt, iepazīt un baudīt visplašākās latviešu tradicionālās kultūras izpausmes.

Gadatirgus 1. dienas fotogaleriju sk. šeit. Gadatirgus 2. dienas fotogaleriju sk. šeit.

Brīvdabas muzejs pateicas visiem gadatirgus apmeklētājiem un dalībniekiem, kā arī darbiniekiem un dienestiem, kas rūpējās par drošību, kārtību, medicīnisko aprūpi un apmeklētāju ērtībām gadatirgus laikā.

Brīvdabas muzejs ir vērsies Valsts policijā ar lūgumu izskatīt iespēju atcelt gadatirgus apmeklētājiem piemērotos sodus par transportlīdzekļu stāvēšanu Brīvības gatvē, pamatojoties uz publiskā pasākuma saskaņojumu ar Rīgas domi.

Abās gadatirgus dienās pie Rietumu vārtiem sadarbībā ar uzņēmumu Blue Shock Bike bija pieejama apsargāta bezmaksas velonovietne, kuru kopā izmantoja ap 400 velobraucēju. Pie galvenās ieejas tika novietoti vēl vairāki desmiti divriteņu. Brīvdabas muzejs pateicas par velobraucēju aktivitāti un apliecina, ka arī turpmāk lielajos pasākumos apmeklētājiem tiks nodrošinātas bezmaksas velonovietnes.

Izstāžu zālē arī gadatirgus dienās bija aplūkojama Krievijas Etnogrāfiskā muzeja kolekcijas izstāde „Krievu Ziemeļi”, kuru kopā apmeklēja ap diviem tūkstošiem interesentu. Izstāde būs atvērta vēl līdz 15. septembrim katru dienu, izņemot pirmdienas un otrdienas, no 10:00 līdz 17:00. Izstādes programmā ar Rīgas domes atbalstu gadatirgū viesojās izcilie tāšu meistari no Veļikijnovgorodas tautas lietišķās mākslas studijas „Novgorodskaja beresta”. Sk. foto šeit.

45. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus notiks 2015. gada 6. un 7. jūnijā. Uz tikšanos Brīvdabas muzejā!

Informāciju sagatavoja:
Eva Pētersone- Birzleja
LEBM Izglītības un informācijas nodaļa

Atbildīgais par pasākumu:
Igors Ziemelis
LEBM informācijas un izglītības nodaļas vadītājs
Tālr. 6799410667994106, 2866579728665797

Pēdējoreiz atjaunināts:21.06.2014