Mūsdienu amatniecības festivāls jau šo sestdien!

Mūsdienu amatniecības festivāls Brīvdabas muzejā jau 11. augustā

Jau šo sestdien, 11. augustā, Brīvdabas muzejā no plkst. 10:00 līdz 17:00 norisināsies Mūsdienu amatniecības festivāls.

Festivāla laikā 180 amatnieki piedāvās iespēju iegādāties amatniecības izstrādājumus, kas tapuši, apvienojot tautas mākslas tradīcijas ar mūsdienu prasībām un tehnoloģiskajām iespējām. Līdztekus amatniecības izstrādājumu tirdziņam varēs iegādāties arī pārtikas produktus, piedalīties zīda apgleznošanas, rotu veidošanas, batikošanas un citās radošajās darbnīcās, kā arī baudīt muzikālus priekšnesumus.

Uz Greenwalk.eu skatuves plkst.12:00 sāksies kultūras programma Brīvdabas muzejam neierastās skaņās. Par patīkamu atmosfēru rūpēsies apvienība „Pulsa efekts” un Leila, grupas „Vējam kabatā”, „Krampis”, Ēnu kaleidoskops”, dziesminieks Haralds Sīmanis un laikmetīgās dejas teātris „Zvaigžņu aka”. Starplaikos  par jauku muzikālo fonu gādās Radio NABA dīdžeji.

Brīvdabas muzeja amatniecības festivāls ir jauna tradīcija, kas apzina un aktualizē Latvijas amatnieku daudzveidīgās radošās izpausmes. Šogad festivāls notiks otro reizi.  Festivālam tika aicināti pieteikties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus, radot darbus ar reizē praktisku un māksliniecisku vērtību.

Kurzemes zvejniekciema pļaviņā,  apmeklētājiem ērti pārredzamās tirdzniecības vietās, darbojas amatnieki un pārtikas produktu tirgotāji. Radošajās darbnīcās lieli un mazi izmēģina jaunas prasmes, pie skatuves pulcējas mūzikas mīļotāji, bet bērnu laukumiņā rosās mazākie apmeklētāji.

Ieejas maksa: 3 LVL pieaugušajiem, 2 LVL studentiem, 1 LVL skolēniem un pensionāriem, 5 LVL ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2-4 skolas vecuma bērni vai daudzbērnu ģimene).

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Pie Galvenajiem vārtiem darbosies maksas stāvvieta, bezmaksas stāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem. Brīvdabas muzejs aicina izmantot arī SIA „Rīgas Satiksme” un SIA „ Ekspress „Ādaži” sabiedriskā transporta iespējas.

Festivālu atbalsta: Radio NABA, Greenwalk.eu, draugiem.lv, Latvijas Radio

Pēdējoreiz atjaunināts:24.08.2012