Maizes godi


MAIZES GODU DIENAS NORISE 

Parādot godu mazajam graudiņam, kas dod spēku lieliem darbiem un dižiem panākumiem, Brīvdabas muzejs rīko MAIZES GODU dienu š.g. 5.augustā.Svētku apmeklētāji varēs izstaigāt pasākuma notikumu taku cauri muzeja ekspozīcijām, iepazīstoties un līdzdarbojoties.

Priedes krogā: kurinās, mīcīs, veidos, “šaus iekšā” un ceps. Cikos varēs paostīt un fotogrāfēt – būs jājautā Ancei, bet nogaršot varēs pēcāk – Jaunsaimniecībā.

Nidas dūmistabā: Baibas Magonas interaktīvā programma.Graudu malšanu ar rokas dzirnavām.

Vidzemes sētā: Edgars un Raitis graudus nemals, nebīdelēs, nestampās, bet berzīs. Slietenī putru centīsies nepiededzināt Igors.

Dervinieku sētā: iepazīšanās ar “vēja patmaļām” un lielo maltuvi.

Pakalnu dzirnavās stāstīs un rādīs (video materiāls par dzirnavu rekonstrukciju un darbību) Andrejs.

20.gadu Jaunsaimniecībā saimniekos Una, Ilze un Rolands. Būs pankūku cepšana un cigoriņu kefejas dzeršana, varēs uzsmērēt pats savu (sviest)-maizi un uzcept “štokmaizi”.

 

Īpašie viesi: Linda Dumpe, Janīna Kursīte un Indra Čekstere ar f/k “Senlejiņas”

Īpašas norises:

plkst. 13:00. Muzeja galvenā krājumu Glabātāja Mārtiņa Kuplā IEDVESMAS ekskursija (tikšanās pie Galvenās ieejas). Bez papildmaksas!!!

plkst. 15:00. Restaurēto dzirnavu svinīga atklāšana pie Vidzemes šķūņa (pēc plāna Nr.108)

plkst. 16:00. TAUTISKI LABAS ĒŠANAS UN PRĀTĪGAS IEDZERŠANAS TRADĪCIJU biedrības dibināšanas svinīgā pasludināšana. Iestāšanās maksa – pilna Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ieejas biļetes uzrādīšana. Pēcāk dejas un līksmība (!!tikai biedrības biedriem!!).

Pēdējoreiz atjaunināts:06.08.2012