Restaurētās lādes izstādē “Lelles, lādes, šūpoles”.

30.03.2016.

27. un 28. martā par godu Lieldienām muzeja izstāžu zālē tika rīkota izstāde “Lelles, lādes, šūpoles”. Izstādē bija aplūkojamas ap 80 lādes no dažādiem Latvijas novadiem, kas tika konservētas un daļēji restaurētas „Latvijas Etnogrāfiskās brīvdabas muzeja Ostas noliktavas restaurācija” projekta ietvaros.

Izstādē tika izvietotas ne tikai lādes pūra glabāšanai, bet lādes ar dažāda veida pielietojumu, piemēram, ceļojumu lādes un graudu lādes. Projekta ietvaros kopumā tiks aprūpētas aptuveni 100 pūra lādes, īpašu uzmanību pievēršot to dezinfekcijai, dezinsekcijai, konservācijai un daļējai restaurācijai.

Jau nākošajā 2017. gadā lādes būs pieejamas apskatei “jaunajās mājās” - restaurētajā Ostas noliktavas ēkā, kur šo ekspozīciju vēl papildinās skapji un tīnes. Projekts “Latvijas Etnogrāfiskās brīvdabas muzeja Ostas noliktavas restaurācija” ir līdzfinansēts no Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta programmas LV 04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunošana”. Projekta īstenošanas laiks ir 2017. gada 31. marts.

Pēdējoreiz atjaunināts:25.04.2016