Ostas noliktavā norit aktīvi būvdarbi

30.06.2016

Eksponātēka - ostas noliktava vairāk nekā pusgadsimtu atrodas muzejā, kur līdz šim nav veikti apjomīgi restaurācijas darbi. Pateicoties līdzfinansējumam no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas LV 04 ”Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunošana”, projekta “Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Ostas noliktavas restaurācija” ietvaros ostas noliktavas ēkai paredzēti plaši restaurācijas un konservācijas darbi, tai skaitā jumta seguma nomaiņa, jumta konstrukciju atjaunošana, ārsienu restaurācijas, ēkas fasādes autentiskā izskatā atjaunošana un guļbaļķu sienu atjaunošana. Turklāt ir paredzēta eksponātēkas iekštelpu restaurācija un konservācija: sienas, grīdas dēļu un kāpņu konservēšana un protežēšana.

Objektā - ostas noliktava pašreiz aktīvi norit plānotie būvniecības darbi, kurus īsteno būvdarbu veicējs SIA “Warss+”. Šobrīd ēkai jau ir uzsākta apakšējā vainaga protezēšana, ir daļēji veikta jumta seguma demontāža, vecais dakstiņu jumts tiek attīrīts un tuvākajā laikā uzsegts no jauna, kā arī šindeļu jumta daļa tiks demontēta un nomainīta ar dakstiņu pārsegumu. Ēkas iekštelpās arīdzan raiti noris restaurācijas darbi, tiek demontēta vecā dēļu grīda un drīzumā tiks atjaunots jauns grīdas segums.

Pēdējoreiz atjaunināts:26.06.2016