EEZ finansētā projekta pieredzes apmaiņas vizīte Lietuvas Brīvdabas muzejā

30.06.2014.

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktore Una Sedleniece un direktores vietnieks-galvenais krājuma glabātājs Mārtiņš Kuplais š. g.19. jūnijā apmeklēja Lietuvas Brīvdabas muzeju, kur notika tā 40 gadu jubilejas svinību pasākums. Jubilejas apmeklētājiem muzeja arhitekta vadībā bija iespēja iepazīties arī ar jaunāko projektu rezultātiem ekspozīcijas attīstības jomā, t. sk. ar Aristaveles muižas ēkas (18. gs. beigas) restaurācijas pirmo kārtu, kas īstenota ar EEZ - Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu. Plašāku informāciju par projektu sk.: šeit.

Muižas ēkas uzstādīšanas (rekonstrukcijas - restaurācijas) projekts noslēdzies 2011. gadā, tomēr eksponātēku pagaidām vēl nav iespējams eksponēt pilnā apmērā trūkstošā finansējuma dēļ, kas nepieciešams iekštelpu iekārtošanai un interjera atjaunošanai. Projekta kopējās izmaksas bija 824 124 € apmērā, taču viss finansējums netika lietots vērienīgās eksponātēkas atjaunošanai - daļa summas tika izmantota restaurācijas darbnīcu aprīkojuma iegādei, amatnieku un restauratoru mācībām, kā eksponātēkas uzstādīšanas dokumentācijas pilnveidošanai zinātniskiem, metodoloģiskiem un izglītojošiem mērķiem.

Pēdējoreiz atjaunināts:15.07.2014