Vasaras sezonas atklāšana 2013

Gaidot vasaras sezonu, Brīvdabas muzejā tiek sakoptas sētas un atvērtas senās ēkas, lai pēc garās ziemas sagaidītu apmeklētājus no tuvienes un tālienes. Maijā muzejā sarosīsies amatnieki, notiks Vasaras sezonas atklāšana, kā arī Muzeju dienas un nakts pasākumi.

1. maijā Brīvdabas muzejs aicina uz Vasaras sezonas atklāšanu. Jau no plkst. 10:00 muzeja klusumā aicinām baudīt cīruļu treļļus, lakstīgalu pogāšanu, strazdu svilpošanu, zvirbuļu čiepstēšanu, ūbeļu dūdošanu, žubīšu un citu pie mums mītošo putnu dziesmas putnu vērošanas speciālista Andra Klepera vadībā. Plkst. 12:00 galvenais krājumu glabātājs Mārtiņš Kuplais visus interesentus aicina uz īpašu sezonas atklāšanas ekskursiju. Uz bezmaksas ekskursijām tikšanās pie muzeja Galvenajiem vārtiem.

Jauno sezonu Brīvdabas muzejs sāk kā Vidzemes tūrisma asociācijas biedrs, tālab 1. maijā muzejā tiks atklāts Vidzemes tūrisma asociācijas informācijas punkts.
1. maijā plkst. 14:00 notiks Brīvdabas muzeja informācijas stunda, uz kuru tiks aicināti gan plašsaziņas līdzekļu pārstāvju, gan citi interesenti, lai iepazītos brīvdabas muzeja jaunumiem un piedāvājumu apmeklētājiem vasaras sezonā.

No 1. maija līdz 21. jūlijam (katru dienu, izņemot pirmdienas un otrdienas) Izstāžu zālē aicinām iepazīties ar "Sāmu ģimenes astoņiem gadalaikiem”. Izstāde, kas sniedz unikālu ieskatu sāmu kultūras tradīcijās un mūsdienu ziemeļbriežu mednieku ikdienā, atceļojusi no Vesterbotenas muzeja Ūmeo, kas ir Rīga-2014 partnerpilsēta.

18. maijā muzejs būs atvērts bez maksas un bez pārtraukuma no plkst. 11:00 līdz 23:00 pasākumā „Muzeju diena un nakts”. Starptautiskās Muzeju nakts akcijas šā gada tēma Brīvdabas muzejā ir „Dzīvojam zaļi!”.

Maijā regulāru darbību atsāks Brīvdabas muzeja Priedes krogs, kā arī no jauna tiks iekārtotas divas piknika vietas Kurzemes zvejniekciema pļavā. Nedēļas nogalēs muzeja apmeklētājus priecēs amatnieki. Bērnu rotaļu laukums atrodas Kurzemes zvejniekciemā. Netālu no Galvenās ieejas pieejama zīdaiņu pārtīšanas vieta. Riteņbraucējus aicinām izmantot velosipēdu novietni pie muzeja Galvenās ieejas.

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 17:00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05. – 31.10.) 3.00 Ls pieaugušajiem, 1.50 Ls studentiem, 2.00 Ls pensionāriem, 1.00 Ls skolēniem, 6 Ls ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Muzeja teritorijas apmeklēšanai no 17:00 līdz 20:00 pieejamas vakara biļetes par 1.00 Ls. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta (2.00 Ls). Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

Pēdējoreiz atjaunināts:07.05.2013