TŪRISTU GRUPĀM UN KORPORATĪVAJIEM KLIENTIEM

ZIEMAS SAULGRIEŽU SPĒLES

BRĪVDABAS MUZEJĀ un PRIEDES KROGĀ

Rudens darbiem ir jābūt apdarītiem un var nedaudz atvilkt elpu. Ir laiks izvētīt aizejošo un pasvētīt nākošo gadu. Laiks pasapņot, pazīlēt un gādāt par nākotnes labklājību. Garie ziemas novakari ir aizgājušo garu un nākotnes auglības laiks. Jāatrod arī kāds brīdis jautrībai, nebēdnībām, dziesmām un rotaļām. Latvieši gan tā īsti netic ne čigānmeitu zīlēšanai, ne gaišreģu pesteļiem, mēs paši esam savas laimes kalēji. Tad nu dosimies uz Mērsraga smēdi un kalējmeistera vadībā izliesim nākošā gada laimi.

Pirms tam tik vajadzētu saposties. Saģērbsimies, sakrāsosimies, nomaskosimies un dosimies pastaigā pa krēslaino Muzeju, kur ziemas novakarā var sagaidīt vienu otru noslēpumu vai pārsteigumu. Senatnē to sauca par garu vai spoku laiku. Bet nebaidieties – jūs pavadīs jautri budēļi. Lai atbrīvotos no pērnā gada nebūšanām un neveiksmēm, izvelsim bluķi cauri sētām, sadedzināsim to kopā sliktajām domām un atmiņām, bet ražības veicināšanai uzdancosim. Ir taču jādomā par nākotnes laimi un auglību.

Galu galā – gan jau Nāve jūs pabaros, Dzērve padzirdīs un Lācis izdancinās, bet lustīgie muzikanti gādās par labu garastāvokli un jautrību.

„Priedes krogā” varēsiet paši savām rokām izveidot un uzcept vienreizēji skaistu un garšīgu piparkūkas sirdi. Kroga saimnieki pacienās ar tradicionālām pusdienām un pašdarinātiem kārumiem. Latvieši jau tādi ir: mīl paši labi paēst un labprāt pacienā arī viesus.

Programma ilgst trīs neaizmirstamas stundas.

Līdzdalības maksa pieaugušam – 25,-Ls un 20,- Ls bērnam.

Maksa 20 – 30 personu grupai (iespējams cenas pārrēķins). Programma arī krievu un angļu valodā.

Programmas cenā ietilpst: maskošanās darbnīca, kalēja smēdes apmeklējums un laimes liešana, nākotnes zīlēšana, bluķa vilkšana, dziesmas un rotaļas folkloras muzikantu vadībā, maltīte (izklāsts seko).

Karstvīns pie ugunskura. Firmas Medus balzāms (40gr.) un pašdarinātas konfektes. Latviskas uzkodas – pelēkie zirņi , „Circeņzupa”, gaļas asorti (lauku desiņas, ceptas ribiņas, vistas stilbiņš) ar vārītiem kartupeļiem, šķovētiem kāpostiem, marinētiem gurķīšiem un bietēm. Meduskūka un „Rīgas melnais balzāms” (40gr.), tēja, kafija, ūdens.

Par programmu atbild LEBM Informācijas nodaļas vadītājs Igors Ziemelis, tālr. +371 67994106; +371 26529642 un SIA „Līče” Rolands Zujevičs 29435189

Pakalpojumi par papildus samaksu: Vizināšanās kamanās (ja ir sniegs).

Vidzemes podnieka cepļa apmeklējums, kura laikā var iepazīties ar cepli, darbiem un instrumentiem, podniecības tradīcijām Latvijā. Būs iespēja pašam izgatavot savu māla suvenīru, kuru, jau apdedzinātu, pēc pāris dienām varēs saņemt muzejā.

Pēdējoreiz atjaunināts:30.11.-1