“SATIEC SAVU MEISTARU! 2018” 7. un 8. aprīlī

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs 7. un 8. aprīlī no 10.00 līdz 15.00 aicina apgūt senās amatu prasmes un iepazīt Latvijas amatniekus Tradicionālo prasmju skolā „Satiec savu meistaru! 2018”. Pasākuma laikā Brīvdabas muzejā lieli un mazi varēs iepazīt abras darināšanu un īstas lauku maizes cepšanu krāsnī, apgūt aušanu uz stellēm un cimdu adīšanu, novērot, kā top māla svilpaunieki un koka karotes, tāpat apmeklētājiem būs iespēja arī piedalīties sveču liešanā, izmēģināt roku cibiņu un rotaļlietu izgatavošanā no tāss un virvju vīšanā, kā arī viesoties pie kalēja un seno lauku spēļu meistara.

IR laiks, kad lielie lauku darbi nav darāmi. IR laiks, kad jautrie un skaļie maskotie gājuši no sētas uz sētu, no kaimiņa pie kaimiņa – jautri spēlējoties, dziedot, gavilējot – labklājībai un pārticībai vēluši bluķi pāri laukiem un cauri sētām. IR laiks, kad saime, sasēdusies lielajā istabā, dara savus ikdienas amata darbus, ko nu kurš labāk prot. Dzīve rit – te IR ko redzēt un IR ko pamācīties.

Kas auž dvieļus pūram, kas grebj karotes putrai. Kas cimdus ada, kas taisa svilpauniekus. Meitas cep maizi un vāra putru, bet saimnieks darina jaunu abru. Šajās dienās Brīvdabas muzeja Kurzemes pagalmā spēļu meistars Aldonis Baldiņš mācīs bērniem senās lauku spēles, bet amata zellis vīs virves. Dūmistabā bitenieks Jānis Sulutaurs lies pēdējās šīgada sveces un piedāvās nodegustēt medu, savukārt Mērsraga smēdē kalējs Arturs Purviņš gatavosies ražīgai vasarai un kals jaunu izkapti.

Arī Priedes krogā amatnieku darbnīca radīs īstenu saimes dižistabas noskaņu, kurā ikviens varēs piedalīties gan kā kluss vērotājs, gan aktīvs amatnieka māceklis vai vienkārši sarunu biedrs. Priedes krogā varēs sastapt un par amata noslēpumiem iztaujāt audēju Edīti Začestu (dvieļu aušana), kokamatnieku Juri Balodi (abru darināšana), keramiķi Māri Dubkeviču (svilpaunieku veidošana), kokamatnieku Jāni Jēkabsonu (karošu grebšana), tāsiķi Pēteri Zvirbuli (cibiņu un rotaļlietu darināšana), kā arī rokdarbnieci Baibu Kabuci (cimdu adīšana), bet maizes cepējas Ances Bumbles vadībā ikkatrs varēs izcept īstenu lauku maizes kukulīti lielajā krāsnī.

Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Ģimenēm ar bērniem.
Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas.
Ģimenes biļete (1 līdz 2 pieaugušie + 1 līdz 4 bērni līdz 18 gadu vecumam) 4,00€.
Vecākiem ar pašiem mazākajiem – pieejama pārtinamā istaba.

Ieeja, darba laiks un cenas.
Ieeja pasākumā no muzeja Galvenās ieejas – Brīvdabas ielas 21. Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieejas maksa skolēniem 0,70€, pilna laika studentiem 1,40€, pensionāriem 1,40€, pieaugušajiem 2,00€.

Pie muzeja pieejama bezmaksas autostāvvieta.
Mājdzīvniekus lūdzam šoreiz atstāt mājās.

Pēdējoreiz atjaunināts:04.04.2018