Pastaigu taka "Ziemas Gaismas dārzs saulgriežos" līdz 8. janvārim

Š.g. 16. decembrī plkst. 17.00 Latvijas Etnogrāfiskajā muzejā atvērsies pastaigu taka “Ziemas Gaismas dārzs saulgriežos”, kurā labākie Latvijas gaismu mākslinieki stāstīs savas gaismu pasakas un teikas. Projekts top sadarbībā ar uzņēmumu “Untitled”.

Vairāk nekā 10 labākie Latvijas gaismu mākslinieki no pasākumu, teātra, kino, digitālo risinājumu un gaismu instalāciju jomas piedalīsies, lai Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja vēsturiskajā vidē radītu vairāk nekā 20 gaismas instalācijas un objektus, kuros atspoguļosies viņu sajūtas, domas un idejas par latviešu tautas tradīcijām, folkloru un nacionālo identitāti.  Kopējais pastaigu takas garums būs gandrīz 2 kilometri. Pastaigā “Ziemas Gaismas dārzs saulgriežos” skanēs Latvijas mūsdienu tautas mūzikas grupu “Auļi" un “Tautumeitas” skaņdarbi, Katrīnas Dimantas, folkloras kopu un grupu aranžijas un jaundarbi.

“Ziemas laiks šoreiz ir īpaši trauksmains, jo Eiropā plosās karš. Mums šķiet, ka šajā laikā īpaši svarīgi atcerēties un pievērst uzmanību mūsu vērtībām, nacionālajai identitātei un stiprināt visu latvisko, tādēļ šī gada Ziemas Gaismas dārzu esam nolēmuši rīkot tieši sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju,” stāsta pasākuma idejas autors un organizators Mārcis Gulbis.

“Ziemas Gaismas dārzs saulgriežos” Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā gaidīs apmeklētājus no 2022. gada 16. decembra katru vakaru (izņemot 24. un 31. decembri) no plkst. 17.00 līdz 22.00 (ieeja līdz plkst. 21.00). Biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzē https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/25739 , kā arī pie ieejas muzejā.

"Ziemas Gaismas dārzs" 2022./2023. gada ziemas sezonā notiks jau ceturto reizi - līdz šim pasākums ir saņēmis balvas kā 2020. gada izcilākais notikums Rīgā un 2021. gada izcilākā gaismu pastaigu taka. Līdz šim "Ziemas Gaismas dārzu ir apmeklējuši vairāk nekā 30 000 apmeklētāji.

Vairāk informācijas: www.ziemasgaismasdarzs.lv

Pēdējoreiz atjaunināts:04.01.2023