Nometne „Vēveros”

Vasaras brīvlaika pēdējā nedēļa grupai mākslas skolas audzēkņu pagāja darbojoties radošajās darbnīcās ar vēstures, etnogrāfijas un amatniecības garšu.

Pedagogu un amatnieku Edgara Žīgura, Vitas Žīgures, Marikas Šubes, Viestura Kļaviņa, Vizmas Zvirbules un Evitas Rusovas vadībā katrs varēja atklāt sevī jaunus talantus, attīstīt savas radošās dotības un spējas un paplašināt redzesloku mālošanas, rotu kalšanas, koka karošu grebšanas, celošanas, aušanas, tāss apstrādes, gleznošanas darbnīcās, izstaigāt „maizes ceļu” no graudu malšanas līdz gatavam kukulītim, uzzināt daudz jauna un interesanta par muzeja ekspozīciju.

Piecas dienas Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja filiālē „Vēveros” kvalitatīvi un saturīgi pavadīja Sandra Dana Radvinskaite, Silga Radvinskaite, Jana Pelša, Dana Pelša, Kristīne Smirnova, Līga Džīnija Rubene, Elīna Millere, Daniels Millers, Emīls Markuss Morozs, Elizabete Kalniņa, Laura Kalniņa, Krista Marta Kundrate un Laura Dapševiča. Ko par nometni un tajā gūtajiem iespaidiem saka paši dalībnieki?

Jana: „Man ļoti patika nedēļu garā nometne „Vēveros”. Paldies Dieviņam par labo laiku! Visvairāk man patika no bērzu tāss gatavot trauciņu, tas bija ļoti interesanti. Vēl man patika taisīt gredzenus un grebt koka karotes. Lai uztaisītu vienu gredzenu, man vajadzēja 30- 50 minūtes. Lai no sagataves izgrebtu karoti, vajag 40-45 minūtes. Liels paldies visiem skolotājiem, šoferītim, kas mūs katru rītu veda uz nometni. Liels paldies kafejnīcai „Laura” par lieliski garšīgo ēdināšanu. Paldies nometnes rīkotājiem, ka varējām kārtīgi un superīgi izbaudīt pēdējo vasaras nedēļu ar labām emocijām!”

Dana: „Man šī nometne ļoti patika, jo katru dienu bija citi uzdevumi. Man patika visas darbnīcas, bet visvairāk tas, ka cepām maizīti. Ļoti garšoja pusdienas. Patika, ka bija labs laiks. Ļoti vēlētos, lai nākošgad arī būtu šāda nometne.”

Sandra: „Nedēļa nometnē „Vēveros” pagāja ļoti ātri... Man bija prieks par to, ka katrs varēja izgrebt savu koka karoti un uztaisīt tūtiņu no bērza tāss. Rotu darbnīcā es uztaisīju gredzenu, kuru tagad valkāju. Ļoti gaidu, kad izdedzinās manus māla darbus. Gribētu, lai nometne notiktu arī nākamgad un būtu jauki, ja varētu palikt arī pa nakti.”

 

Pēdējoreiz atjaunināts:09.09.2015