Muzeju nakts pasākums “Spēlējamies visu LAIKU”

Starptautiskās Muzeju nakts ietvaros, 20. maijā, no 19:00 līdz 23:00, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina ikvienu apmeklētāju, neatkarīgi no vecuma – spēlēties un rotaļāties.  Ezera ceļš vedīs apmeklētājus uz Kurzemes zvejniekciema pļavu, kur, Juglas ezera krastā, dižojas 19. gadsimta Kurzemes zvejnieku sētas un ēkas.

Pasākuma programmā iekļautas dažādas atrakcijas un radošās darbnīcas. “Ripo ratiņ” un “senbaltu kalendārs”, “mērnieks” un “ābece”, “pliku, pļaku pa purva taku” un “dabon burkānu”, “sēņu laiks jau klāt” un “zaķu medības”, “zviedru kaujas” un vēl daudzas jaukas veco un jaunāku LAIKU rotaļas brīvā dabā.

Balvas nodrošina “Skrīveru pārtikas kombināts".

19:30 pamatskolas “Rīdze” interešu izglītības pulciņu koncerts – izstāde “Saule auda audekliņu ezeriņa maliņā”. Vizināšanās zirga mugurā un “Priedes kroga” silta ugunskura zupa vēderā.

Ieeja uz pasākumu notiks tikai pa Ezera vārtiem. Muzeju nakts pasākumā ieeja bez maksas.

Muzeju nakts pasākumi notiks arī LEBM lauku nodaļās Vecpiebalgā un Papē.

Muzejā „Vēveri” (Vecpiebalga) no 18:30 līdz 23:00 būs īpaša darbnīcu programma - aušanas darbnīcā būs iespēja ieaust savu rakstu stellēs uzvilktajā audeklā; maizes cepšanas darbnīcā – graudu malšana rokas dzirnavās un graudberzī, maizes cepšana un degustācija; celošanas darbnīca – seno jostu, prievīšu izgatavošana; rotu kalšanas darbnīca, kā arī Putnu taka – iepazīšanās ar folkloras materiālu, kas atainojot putnus un to dziesmas ar tautasdziesmu palīdzību. 

Papes ciema “Vītolniekos ” (Rucava) zvejnieka sēta būs atvērta apmeklētājiem visu dienu līdz plkst. 22:00. “Vītolnieku” sēta un ēku iekštelpas tiks izgaismotas ar dažādiem gaismas objektiem un projekcijām, noskaņu, papildinot ar mūzikas skaņām, kas veidos īpašu, laika ritu, noskaņu.Muzeja apmeklētājiem tiks piedāvāti plītī cepti pīrāgi un zāļu tēja.

Pēdējoreiz atjaunināts:17.05.2017