Muzeju diena un nakts Brīvdabas muzejā 14. maijā

STARPTAUTISKĀ MUZEJU DIENA UN  NAKTS

ATVĒRTO EKSKURSIJU PIEDĀVĀJUMS muzeja centrālajā ekspozīcijā Rīgā

Ļoti īpaša iespēja piedalīties kādā no ekskursiju maršrutiem un izstaigāt to zinoša muzeja gida pavadībā. Nepieciešama tikai muzeja ieejas biļete, par ekskursiju papildu maksa netiks prasīta.

(visi satiekas pie ieejas muzejā)   12:00 un 15:00

Ejam uz Zemgali! Muzeja apmeklētājiem būs iespēja doties ekskursijā caur Zemgales novadam veltīto muzeja ekspozīciju. Muzeja gida pavadība varēs apskatīt Priedes krogu, Zemgales dzīvojamo māju “Vecķempji”, kalpu rinku, riju, pirti un Bornes luterāņu baznīcu.

Ekskursiju vadīs gids Imants Vekmans. Grupā ne vairāk kā 20 personas. Pieteikšanās līdz ceturtdienai, 12. maijam uz e pastu: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , norādot vēlamo ekskursijas laiku, nosaukumu un dalībnieku skaitu.

Ejam uz Kurzemes jūrmalu! Šajā ekskursijas maršrutā apmeklētājiem būs iespēja izzināt Lībiešu zemnieka-zvejnieka sētu, Kurzemes Zvejnieku ciemu,  Nameli, Darvas cepli un Ostas noliktavu. 

Ekskursiju vadīs gide Ieva Bērziņa. Grupā ne vairāk kā 20 personas.Pieteikšanās līdz ceturtdienai, 12. maijam uz e pastu: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , norādot vēlamo ekskursijas laiku, nosaukumu un dalībnieku skaitu.

Ciemos pie kurzemniekiem! No Kurzemes novada šajā maršrutā būs iespējams gida pavadībā apskatīt Priedes krogu, Usmas luterāņu baznīcu, Kurzemes dūmistabu, Kurzemes zemnieka sētu, smēdi un Ostas noliktavu.

Ekskursiju vadīs gids Igors Ziemelis. Grupā ne vairāk kā 20 personas. Pieteikšanās līdz ceturtdienai, 12. maijam uz e pastu: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , norādot vēlamo ekskursijas laiku, nosaukumu un dalībnieku skaitu.

AMATNIEKU MEISTARDRBNĪCAS (12:00 un 15:00)

Kāršu žoga siešana ar klūgām (Latgales sēta). Cauri gadu simtiem, tradīcija norobežot savu sētu ir saglabājusies daudzās kultūrās, bet tradicionālajam kāršu žogam ir savi tapšanas noslēpumi. Darbnīcas dalībnieki uzzinās no kādu koku materiāla žogu veidot, kā sagatavot materiālu un stabu pamatu žogam. Iemēģinās roku darbojoties praktiski un gūstot pieredzi no muzeja amatniekiem-meistariem.

Darbnīcu vadīs meistari Ivars Paegle un Jānis Ķipēns. Grupā ne vairāk kā 6 personas;

Pieteikšanās līdz ceturtdienai, 12. maijam uz e pastu: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , norādot vēlamo darbnīcas laiku, nosaukumu un dalībnieku skaitu.

Etnogrāfiskās diegu pogas darināšana (Izstāžu zāle). Etnogrāfiskajos rokdarbos ir sastopami dažādi apģērbu aizdares veidi: sasien ar saistīti, sasprauž ar saktu, aizdara ar āķīti, ar pogu u.c. Mājas apstākļos tika darinātas diegu pogas. Darbnīcas laikā varēs apgūt diegu pogas izgatavošanas noslēpumus meistara vadībā.

Darbnīcu vadīs tekstiliju restauratore Līga Vidberga. Grupā ne vairāk kā 6 personas; Pieteikšanās līdz ceturtdienai, 12. maijam uz e pastu: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , norādot vēlamo darbnīcas laiku, nosaukumu un dalībnieku skaitu.

Tradicionālās kokles spēles pamati (Kurzemes zvejniekciema dzīvojamā māja “Lurķi”). Kokle ir viens no tautā iemīļotākajiem latviešu tradicionālajiem mūzikas instrumentiem. Kokle piemērota gan, lai to spēlētu vienatnē, gan muzicēšanai lielākā pulkā. Instrumenta tehniskās iespējas ļauj atskaņot meditatīvu mūziku, dziesmu pavadījumus un danču melodijas. Nodarbībā “Tradicionālās kokles spēles pamati” piedāvājam iespēju apgūt pamatiemaņas kokles spēlē, kas ļaus jau pirmajā dienā iemācīties nospēlēt vairākas melodijas.

Darbnīcu vadīs muzejpedagoģe, folkloriste Rozīte, Katrīna Spīča. Grupā ne vairāk kā 4 personas; Pieteikšanās līdz ceturtdienai, 12. maijam uz e pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , norādot vēlamo darbnīcas laiku, nosaukumu un dalībnieku skaitu.

Atvērtās ekskursijas un amatnieku darbnīcas tiek piedāvātas bez maksas. Ieeja muzejā atbilstoši cenrādim.Kontaktpersona Iveta Dukaļska, tālr. nr. 28665797

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija “VĒVERI” Vecpiebalgas pagastā, Cēsu novadā

AMATNIEKU MEISTARDARBNĪCAS VĒVEROS plkst. 18:00

Maizes cepšana autentiskajā maizes krāsnī. Darbnīcu vadīs meistare Vita Žīgure. Dalība meistardarbnīcā bez iepriekšējās pieteikšanās. Kontaktpersona Edgars Žīgurs, tālr. nr. 29181219

 Audējas amata noslēpumi.Darbnīcu vadīs meistare Marika Šube. Dalība meistardarbnīcā bez iepriekšējās pieteikšanās. Kontaktpersona Edgars Žīgurs, tālr. nr. 29181219

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja zvejnieka sēta “VĪTOLNIEKI" Pape, Ķoņu ciems, Rucavas pagasts,  Dienvidkurzemes novads

AMATNIEKU MEISTARDABNĪCA VĪTOLNIEKOS plkst. 14:00

Kāršu žogu veidošana. Cauri gadu simtiem, tradīcija norobežot savu sētu ir saglabājusies daudzās kultūrās, bet tradicionālajam kāršu žogam ir savi tapšanas noslēpumi. Darbnīcas dalībnieki uzzinās no kādu koku materiāla žogu veidot, kā sagatavot materiālu un stabu pamatu žogam. Iemēģinās roku darbojoties praktiski un gūstot pieredzi no meistara.

Darbnīcu vadīs meistari Edgars Melnis un Alberts Krūze. Dalība meistardarbnīcā bez iepriekšējās pieteikšanās.Kontaktpersona Zigmārs Miemis, tālr. nr. 29262283

 VAKARS AR MŪZIKU NO SENAJĀM PLATĒM VĪTOLNIEKOS 18:00 – 21:00

Dalība bez iepriekšējās pieteikšanās. Muzeja gids jūs labprāt izvadās ekskursijā pa ekspozīciju.  Kontaktpersona Zigmārs Miemis, tālr. nr. 29262283

 

Pēdējoreiz atjaunināts:11.05.2022