Muzeja darbinieku ekskursija uz Lietuvas brīvdabas muzeju

Pagājušajā nedēļas nogalē Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja darbinieki viesojās Lietuvā, kur devās apskatīt skaisto Kauņu un Lietuvas tautas sadzīves muzeju Rumšišķes, kur skatāmas senas dzīvojamās mājas no visiem Lietuvas novadiem. Kauņā mūsu grupai ekskursiju pa vecpilsētu novadīja Aukse Norekaite, kura mūs tuvāk iepazīstināja ar rātsnamu un rātslaukumu, Pērkona namu un Laisves, jeb Brīvības aleju. Pēc garās pastaigas ar funikulieri uzbraucām Zaļajā kalnā un skatījām Kauņas panorāmu no Kristus augšāmcelšanās baznīcas jumta.

Rumšišķes dibināts tikai 1966. gadā, toties daudz plašāks par mūsu un iekārtots, ievērojot ne tikai visu Lietuvas etnogrāfisko novadu – Augštaitijas, Žemaitijas, Suvalkijas, Mazās Lietuvas un Dzūkijas – lauku arhitektūru, bet arī reljefa un dabas īpatnības. Muzejā nogādāta pat 19. gs. beigām – 20. gs. sākumam raksturīgā mazpilsētu apbūve un izveidota pilsētiņa – miests. Īpašs paldies jāsaka mūsu sagaidītājiem - prof. Eligijus Juvencijus Morkūnas un viņa jaukajai sievai Gražina Teodora Morkūnienė.

Pēdējoreiz atjaunināts:12.10.2015