Brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu

1. un 2. jūnijā no plkst. 9:00 līdz 17:00 Brīvdabas muzejā norisināsies gada lielākie amatniecības svētki – Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus.

Jau 43. gadu pēc kārtas jūnija pirmajā nedēļas nogalē Brīvdabas muzejā pulcējas tautas lietišķās mākslas studijas un amatnieki, lai divu dienu laikā ar savu gada veikumu iepazīstinātu Rīgas iedzīvotājus un viesus. Šogad Gadatirgū piedalīsies ap 500 amata meistaru no visas Latvijas. 1. jūnijā plkst. 10:00 Gadatirgus laukumā notiks Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus oficiālā atklāšana.

Abās Gadatirgus dienās Rietumu skatuvē visas dienas garumā norisināsies bagātīga kultūras programma. Līdztekus tautas deju ansambļu Dancītis, Bitīte, Aspazija, Ritenītis, Baltābele, Greizie rati, Saules bērni, Kamolītis, Druva, Čiekurs priekšnesumiem Rietumu estrādē, ar dziesmām apmeklētājus priecēs Dzīne, Tev un man, Skudriņas, Strauts, ka arī folkloras kopas Artava un Dvīga un citi. Lībiešu sētā 1. jūnijā plkst. 13:00 folkloras kopa „Laiva” uzvedums „Jāņu mācību”, savukārt 2.jūnijā plkst. 13:00 folkloras kopa „Skandinieki” izdziedās „Saules balsis”, „Jūras balsis” un „Jāņu ielīgošanu”.

Līdztekus augstvērtīgiem amatniecības izstrādājumiem Gadatirgū iespējams iegādāties kvalitatīvu vietējo pārtikas izstrādājumu ražotāju un zemnieku produkciju: žāvētu gaļu, kūpinātas zivis, nēģus, pašceptu maizi, piparkūkas, medu, kliņģerus un daudzus citus gardumus, kā arī Latvijā ražotos vīnus. Pļavā pie Juglas ezera apmeklētāji varēs baudīt šķovētus kāpostus, ceptus kartupeļus un alu no dažādām Latvijas alus darītavām. Derīgi jaunumi Gadatirgus apmeklētājus gaidīs arī Grāmatu ielā. Savukārt Pirts pļavā apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt īstus pirts rituālus profesionāla pirtnieka uzraudzība, ko nodrošinās biedrība „Latvijas pirts”.

1. jūnijā no plkst. 13:00 līdz 14:00 izstāžu zālē notiks tikšanās ar izstādes „Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki” autoriem – laikraksta „Västerbottens-Kuriren” (Ūmeo, Zviedrija) fotogrāfu Tūrbjērnu Jākobsonu un žurnālistu Bertilu Vallīnu.

Šogad Gadatirgū viesosies arī četri amatnieki no Zviedrijas, viņi iepazīstinās ar interesantām zviedru amata prasmēm un izstrādājumiem, kas pie mums ir neierasti – stieplīšu pinumiem, tekstilmozaīku veidošanu, paklāju aušanu un īpašiem koka darbiem.

Gadatirgus laikā Kurzemes zvejniekciema "Lurķos" notiks amatniecības konkursa „ZELTA ROKAS 2013” finālistu darbu izstāde. Skatītāji tiks aicināti balsot par sev tīkamāko darbu un saņemt atlaidi žurnāla IEVAS MĀJA abonementam. Ikviens ekspresizstādes apmeklētājs varēs izbaudīt latvisko gaisotni „Lurķu” mājā un tās apkārtnē, kā arī izpētīt un aptaustīt oriģinālākos amatniecības darbus, kādi tapuši šā gada konkursam.

Mazajiem Gadatirgus apmeklētājiem Kurzemes zvejniekciemā būs pieejams koka rotaļlaukums. Bērnus priecēs plašais rotaļu klāsts, loka šaušana, vizināšanās zirga mugurā, hennas zīmējumi un dažādas radošās darbnīcas. Netālu no Galvenās ieejas pieejama zīdaiņu pārtīšanas vieta.

Gadatirgus laikā apmeklētājiem būs atvērta Galvenā ieeja, Rietumu vārti, Vējdzirnavu ielas vārti, kā arī muzeja Saimniecības vārti Berģos. Riteņbraucējus aicinām izmantot velosipēdu novietni pie muzeja Galvenās ieejas. Pie Galvenajiem vārtiem darbosies maksas stāvvieta, bet Rietumu vārtu stāvvieta ir rezervēta tikai Gadatirgus dalībniekiem. Nokļūšanai Gadatirgū Brīvdabas muzejs aicina izmantot „Rīgas Satiksmes” piedāvājumu – Gadatirgus apmeklētāju ērtībām 1.autobusu maršrutā 1. un 2.jūnijā tiks nodrošināti papildu reisi.

Gadatirgus ieejas biļešu cenas: 3.00 Ls pieaugušajiem, 2.00 Ls pensionāriem, 1.50 Ls studentiem, 1.00 Ls skolēniem, 6 Ls ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene).

Brīvdabas muzejs pateicas Gadatirgus atbalstītājiem: Rīga 2014, Kultūras ministrija, Draugiem.lv, Radio Naba, Easyget.lv, Apollo.lv, Satori, Latvijas Avīze, Celogudri.lv, mammamuntetiem.lv, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Informāciju sagatavoja:
Eva Birzleja
LEBM Izglītības un informācijas nodaļa
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , Tālr.67994106

Atbildīgais par pasākumu:
Igors Ziemelis
LEBM informācijas un izglītības nodaļas vadītājs
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
67994106, 28665797

Pēdējoreiz atjaunināts:28.05.2013