Brīvdabas muzeja Amatnieku sēta Balttour 2014

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs piedalīsies starptautiskajā tūrisma gadatirgū „Balttour 2014”, kas no 7. līdz 9. februārim notiks Ķīpsalā. Amatnieku sētas apmeklētāji varēs gan izmēģināt amatu prasmes, gan tērpties budēļu maskās, gan iepazīties ar muzeja piedāvājumu rīdziniekiem un Rīgas viesiem Eiropas Kultūras galvaspilsētas gadā.


Brīvdabas muzeja Amatnieku sētā būs iespējams apmeklēt tradicionālās amatniecības darbnīcas, kur amatus rādīs un mācīs adītāja un audēja, kalējs un karošu grebējs, dreimanis un pinējs, podnieks un seno spēļu meistars.

Pie Amatnieku sētas ratiem reizi stundā notiks konkursi, lai atjautīgākie apmeklētāji varētu tik gan pie Priedes kroga putras bļodas, gan citām jaukām balvām no Brīvdabas muzeja. Turpat būs iespējams saņemt informāciju par muzeja pasākumiem un piedāvājumu individuāliem apmeklētājiem, ģimenēm ar bērniem, grupām un tūrisma uzņēmumiem.

Pie Amatnieku sētas zedeņu žoga 21. gadsimta tehnoloģiju lietotāji varēs izmēģināt muzejam neparastu jaunumu: mobilo lietotni OpenEthnoLV, ko nodibinājuma "Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja atbalsta fonds" pasūtījumā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu izstrādājis uzņēmums „RIX Technologies”. Pirmajiem 30 Amatnieku sētas apmeklētājiem, kas savās mobilajās ierīcēs uzrādīs instalētu jauno lietotni, tiks dāvināti ielūgumi uz populārākajiem Brīvdabas muzeja pasākumiem.

Gatavojoties Meteņu jautrībai, Amatnieku sētas apmeklētāji varēs tērpties raibās budēļu maskās un fotografēties senās kamanās. Paredzams, ka Amatnieku sētā ar skaļām dziesmām un rotaļām iegriezīsies budēļi no visiem Latvijas novadiem.

Uz tikšanos Amatnieku sētā „Balttour 2014”!

''Balttour'' ir plašākā tūrisma izstāde Baltijā, kas ik gadu atklāj jauno tūrisma sezonu. 21. starptautiskā tūrisma izstāde–gadatirgus "Balttour 2014" notiks no 7. līdz 9. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.  Divās hallēs "Apceļo Latviju" un "Atklāj pasauli!" varēs apskatīt vairāk nekā 450 stendus, kuros savus tūrisma piedāvājumus prezentēs ap 700 tūrisma uzņēmumu no vairāk nekā 38 pasaules valstīm. Plānots, ka izstādi trīs dienu laikā apmeklēs ap 30 000 interesentu.

Pēdējoreiz atjaunināts:11.02.2014