BRĪVDABAS MUZEJĀ LIELDIENAS SVINĒJA TŪKSTOŠIEM CILVĒKU

Šogad Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzeju 27. un 28. martā par Lieldienu atzīmēšanas vietu izvēlējās ap 11 000 cilvēku. Abās dienās Brīvdabas muzejā norisinājās radošās darbnīcas, folkloras kopu priekšnesumi, bija iespēja apmeklēt leļļu izstādi, iepirkties amatnieku un mājražotāju tirdziņā.

Brīvdabas muzeja apmeklētāji kopā krāsoja un ripināja olas, šūpojās 12 šūpolēs, minēja mīklas, klausījās teiku un pasaku stāstniecēs un rotaļājās kopā ar folkloras kopām Zvīgzna, GARATAKA, Ernesta Spīča rotaļniekiem, Teikas muzikantiem un iecavniekiem – bērnu folkloras kopu “Tarkšķi”. Pasākuma laikā lielu interesi apmeklētāji izrādīja par organizētajām bezmaksas ekskursijām, kuras vadīja muzejpedagoģe Baiba Magona. Izstādi “Lelles, lādes, šūpoles” muzeja izstāžu zālē aplūkoja 2350 apmeklētāju.

Īpašs paldies Lieldienu atbalstītajam – Balticovo, kuršu dāvāja muzejam iespēju krāsot, ripināt, spēlēties ar 4000 oliņām, bez šīm olām, Brīvdabas muzejā bija arī koka, māla, stikla un akmens olas. Lieldienas ir pavasara vēstnesis, jauna sākums - šogad uzsākām brīvprātīgo palīgu programmu. Lieldienās 20 brīvprātīgie palīgi palīdzēja Brīvdabas muzejā rotaļāties, krāsot olas un veidot skaistas lupatu lellītes.

Brīvdabas muzejs pateicas visiem apmeklētājiem un dalībniekiem, kā arī darbiniekiem un dienestiem, kas rūpējās par drošību, kārtību, medicīnisko aprūpi un apmeklētāju ērtībām Lieldienu laikā.

Pēdējoreiz atjaunināts:30.03.2016