Brīvdabas muzejs viesojas ar izstādi Pekinā

No 18. līdz 26. oktobrim Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, sekojot īpašam ielūgumam no Koka amatniecības darinājumu muzeja Pekinā, piedalās “Badaču kultūras izstādē 2019” Pekinā, Ķīnā.

“Badaču kultūras izstādē 2019” tiek eksponēti priekšmeti no dažādiem Ķīnas muzejiem, bet kā īpaši vērtīgi tiek izstādīti arī ārvalstu, tostarp arī Brīvdabas muzeja priekšmeti atsevišķā Latvijai veltītā stendā, sniedzot iespēju izrādīt daļu no muzeja plašā krājuma Ķīnā un iepazīstināt izstādes apmeklētājus ar latviešu tradicionālās kultūras mantojumu.

Izstādes organizatori stāsta: “Kultūra ir nācijas identitāte, kā arī tās dvēsele. Badaču parks, kur norisinās “Badaču kultūras izstāde 2019”, atrodas Pekinas ziemeļrietumos un senās vēstures un apburošo ainavu dēļ ir kļuvis par populāru tūristu galamērķi. Parka ievērojamākie apskates objekti ir astoņi budistu tempļi, tāpēc dažādas vēsturiskās relikvijas no paša Badaču parka veido lielāko izstādes daļu. Izstāde piedāvā apskatīt arī dažādus vērtīgus priekšmetus no citiem Ķīnas muzejiem, kā arī “Jostas un ceļa” iniciatīvas valstu muzejiem, tā ļaujot apmeklētājiem izzināt ne tikai ķīniešu kultūru, bet arī citu tautu tradicionālo kultūru.”

Pēdējoreiz atjaunināts:14.11.2019