BRĪVDABAS MUZEJS AICINA UZ MUZEJU NAKTS PASĀKUMIEM

Starptautiskajā Muzeju naktī, 19. maijā no 19:00 līdz 23:00 Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina izzināt, kā šūpojās un tika šūpināti mūsu valsts dibinātāji. Muzeju nakts 2018 pasākuma “Šūpulis” apmeklētājiem būs iespēja izšūpoties dažādās tradicionālajās šūpolēs, apskatīt, kādas spēles un rotaļas varēja spēlēt mūsu valsts pamatlicēji, un izmēģināt senās rotaļlietas. Šogad “Muzeju nakts” ir veltīta šūpuļa motīvam, tāpēc muzejs aicina ikvienu apmeklētāju neatkarīgi no vecuma spēlēties, rotaļāties un atgriezties atmiņās par bērnību.

Muzeju nakts viesus arī šogad Ezera ceļš vedīs uz Kurzemes zvejniekciema pļavu Juglas ezera krastā, kur dižojas 19. gadsimta Kurzemes zvejnieku sētas un ēkas, kas šajā vakarā kalpos par vietu, kur lieliem un maziem izspēlēties un izrotaļāties pēc sirds patikas. 19.00 pļavas pie ezera pieskandinās pamatskolas “Rīdze” interešu izglītības pulciņu koncerts, savukārt 20.15 uzstāšanos turpinās Rīgas Domes Kultūras un Tautas mākslas centra ,,Ritums" bērnu deju kolektīvs “Kamolītis”. Rotaļas un koncertu pavadīs iespēja izvizināties zirdziņa mugurā un nogaršot dažādus īpašos Muzeju nakts gardumus.

Ieeja Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotajā pasākumā Rīgā notiks tikai caur Ezera vārtiem.
Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 23.00, ieeja muzejā caur Galvenajiem vārtiem notiks no 10.00 līdz 20.00, bet Ezera vārtiem no 19.00 līdz 23.00.
Pie muzeja pieejama bezmaksas autostāvvieta.
Mājdzīvniekus lūdzam šoreiz atstāt mājās.

Tas vēl nav viss, tā kā Muzeju nakts pasākumi notiks arī Brīvdabas muzeja lauku ekspozīcijās Vecpiebalgā un Rucavā.

Brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija “Vēveri” Vecpiebalgas novadā no 12.00 līdz 23.00 aicina uz pasākumu “Pilna Māras istabiņa sīku, mazu šūpulīšu...”, kā laikā būs iespēja izzināt un sajust lietas un notikumus, kas ielikti Latvijas un Vecpiebalgas vēstures šūpulī. Pasākuma laikā lieli un mazi varēs arī apskatīt seno šūpuļu izstādi, piedalīties aušanas un celošanas darbnīcā, izmēģināt roku rotaļlietu izgatavošanā, kā arī ne tikai izšūpināt kukulīti no abras līdz krāsnij, bet arī nogaršot svaigi cepto maizīti.

Muzeju nakts 2018 “Vēveros” programma

Novada vēsturi izzinoši lasījumi:
12:00-12:50 “1936.g. antropoloģiskā ekspedīcija Vecpiebalgā”
(dr. hist. Rita Grāvere)
Stāstījums par profesora J.Prīmaņa ekspedīcijas rezultātiem Vecpiebalgā un Jaunpiebalgā, par tā laika iedzīvotājiem, viņu leģendām par savu izcelsmi, fizisko tipu, novecošanu, ilgdzīvotājiem un citiem antropoloģiskiem jautājumiem.

12:50-13:20 “Viensētu grupu (puduru) veidošanās Piebalgā”
(dr. hist. Mārtiņš Kuplais)
Stāstījums par Piebalgai raksturīgajām viensētu grupām, to izveidošanās procesiem un etnogrāfiskajām iezīmēm.

13:20-13:55 “19. gadsimta beigu Piebalgas apģērbs Krievijas Etnogrāfiskā muzeja krājumā”
(dr. hist. Aija Jansone)
Lasījums par  to Piebalgas apģērbu kolekcijas daļu, kas ikdienā nav viegli pieejama: krājuma izveides vēsture, apģērba raksturīgākās tendences.

14:00-14:30 “Projekta vīzija: Ainava un cilvēks starp trim Piebalgas ezeriem”
(Valters Grīviņš, mag. hist. Edgars Žīgurs)
Klausītāji tiks iepazīstināti un aicināti līdzdarboties iecerē par Vēveru apkārtnes kultūrvēsturiskās telpas un vēsturisko procesu izpēti, dokumentēšanu, apkopošanu.

No 14:30 visiem interesentiem būs iespēja apskatīt muzeju “Vēveri” gida pavadībā un uzzināt vairāk par tā vēsturi un tajā apskatāmajiem priekšmetiem

19:00-23:00 Muzeju nakts “Vēveros”

• šūpuļu izstāde
  • aušanas un celošanas darbnīcas
  • iespēja izmēģināt roku rotaļlietu izgatavošanā
  • maizes izšūpošana no abras līdz krāsnij un siltā kukulīša nogaršošana (~ 20:00)

Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 23.00.
Pie muzeja pieejama bezmaksas autostāvvieta.

Lauku ekspozīcija "Zemnieka–zvejnieka sēta "Vītolnieki"" Rucavas novadā šogad no 19.00 līdz 23.00 gaidīs visus interesentus pasākumā “Šūpo mani māmuliņa”. Piejūras sētas “Vītolnieki” apmeklētāji Muzeju naktī varēs uzzināt vairāk par zāļu tējas gatavošanu, klausīties instrumentālā projekta "PH" koncertu ar īpaši sagatavotu programmu "...caur šūpuli" (koncerta sākums 21.00), apskatīt Rucavas mākslas studijas bērnu darbu izstādi par tēmu “Šūpulis” un dziedāt, dejot, izteikties “Bērnu brīvajā mikrofonā”.

Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 23.00.
Pie muzeja pieejama bezmaksas autostāvvieta.

Visos Muzeju nakts pasākumos ieeja ir bez maksas.

Pēdējoreiz atjaunināts:17.05.2018