E-gadatirgu apmeklējuši vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku

Jau mēnesi pircējiem Latvijā un ārzemēs ir iespēja iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju darinājumus tirgošanās portālā www.egadatirgus.lv. Pircēji no Latvijas un ārzemēm visvairāk iecienījuši darinājumus no tekstila, keramikas, koka, kā arī dažādu veidu rotaslietas.“Interesi par egadatirgus.lv jo īpaši izrādījuši tautieši ārzemēs – ASV, Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Austrālijā, Īrijā un citur. Tāpēc mums, Luminor, ir īpašs prieks, ka ar savām kompetencēm un prasmēm e-vidē varam palīdzēt vietējiem ražotājiem uzsākt tirdzniecību tiešsaistē, sasniedzot gan vietējos klientus, gan arī ārpus Latvijas robežām. Kamēr valst būs pulcēšanās ierobežojumi un no ārzemēm ieceļojušajiem jāievēro pašizolācija, www.egadatirgus.lv būs pieejams no jebkuras vietas pasaulē vismaz līdz nākamā gada vasarai, kad ceram, ka gadatirgus notiks klātienē, bet portāls kalpos kā amatnieku tirgošanās vieta ikdienā,” stāsta Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.

“Novērojot pircēju interesi egadatirgus.lv, varam secināt, ka arī virtuālajā vidē Latvijas amatniecības mīļotāji paliek uzticīgi iecienītajiem tekstila darinājumiem un rotaslietām. Jāņem vērā arī fakts, ka šajās kategorijās piedāvājums sakrīt ar pieprasījumu – tās ir visvairāk pārstāvētās tirgotāju kategorijas. Priecājamies, ka portāls piedāvā arī tādas Latvijā mazāk izplatītas amatniecības darinājumu kategorijas kā stikls un āda, veicinot šo nozaru attīstību,” stāsta Kristīne Kūla, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktora vietniece.

Pēdējā mēneša laikā virtuālajam gadatirgum pieteikušies teju 200 vietējo amatnieku un mājražotāju no visas Latvijas. Visbiežāk tirgotāju pārstāvētās preču kategorijas ir tekstils (42 %), rotas (19 %), koks un tāss (9 %), keramika (8 %), pārtika un dzērieni (8 %) un ādas izstrādājumi (7 %).

Pateicoties Luminor bankas iniciatīvai, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ikgadējais gadatirgus savu 50. jubilejas sezonu uzsāka e-vidē, sniedzot iespēju tirgotājiem pārdot gada laikā saražoto portālā www.egadatirgus.lv, savukārt pircējiem – iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju darinājumus arī attālināti.

Tirgošanās portāls www.egadatirgus.lv darbojas kā e-katalogs, kurā pircēji no Latvijas un citām valstīm var ērti aplūkot piedāvājumu un sazināties ar meistariem, lai iegādātos izvēlētās preces. Projekta atbalsta DPD Latvija, kas palīdz iegādātajiem darinājumiem ātri un droši nonākt pie pircējiem gan Latvijā, gan citviet Eiropā.

Pēdējoreiz atjaunināts:02.10.2020