Aicinām uz koncertiem Usmas baznīcā

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Vestminsteras prezbiterāņu baznīcas kora, Okemas skolas Kapelas kora un Jauktā kora Santa Clara Chorale koncertiem Usmas baznīcā 6. un 9. jūlijā.

Sestdien, 6. jūlijā, plkst. 12.00
Vestminsteras prezbiterāņu baznīcas koris, Aleksandrija, Virdžīnijas štats, ASV / Westminster Presbyterian Church Choir, USA un Okemas skolas Kapelas koris (Lielbritānija) / Chapel Choir, Oakham School, Great Britain

Vestminsteras prezbiterāņu baznīcas koris pie mums viesojas no Virdžīnijas štata, ASV. Kora dziedātāji katru svētdienu dzied dievkalpojumos savā baznīcā,  savukārt četras reizes gadā koris sniedz pilnmetrāžas koncertus, bieži kopā ar simfonisko orķestri. Kora mākslinieciskais vadītājs ir pieredzējušais mūziķis un pedagogs Dr. Roberts Benjamins Hačenss, kurš kopā ar mūziķiem guvis daudzas galvenās mūzikas balvas gan ASV, gan starptautiskā līmenī. Programmā dzirdēsim gan prezbiterāņu baznīcai raksturīgos spiričuelus dažādās skanīgās apdarēs, gan arī garīgās mūzikas kordarbus.

Pazīstamajā Okemas skolā ir stingras kordziedāšanas tradīcijas. Skola ir Lielbritānijā iecienīta un pazīstama mācību iestāde, kurā mācās apmēram tūkstoš bērni un jaunieši vecumā no desmit līdz astoņpadsmit gadiem, kas regulāri nodarbojas gan ar vokālo, gan ar instrumentālo mūziku. Okemas skolas Kapelas koris, kas uzstāsies Usmas baznīcā, ir plaši pazīstams ne tikai skolas ietvaros, bet arī ārpus tās. Korim ir gandrīz neticami plašs koncertrepertuārs un nelielajā koncertā dzirdēsim gan Rietumeiropas klasisko garīgo mūziku, gan mūsdienu komponistu sacerējumus.

Otrdien, 9. jūlijā, plkst. 11.30
Jauktais koris Santa Clara Chorale Kalifornija, ASV / California, USA

Šis kolektīvs, kura nosaukums tulkojumā ir Svētās Klāras koris, apvieno visdažādāko profesiju pārstāvjus, kurus vieno patiesa mīlestība uz klasisko mūziku. Santa Clara Chorale jau no pastāvēšanas sākumiem sniedz kopdziedāšanas prieku un skaistumu, kā arī regulāri sadarbojas ar vietējām skolām un dažādiem mūziķiem. Papildus koris daudz ceļo un savā mākslā dalās arī ar plašu starptautisku kora mākslas draugu loku. Santa Clara Chorale mākslinieciskā vadītāja Dr. Skota Hen-Veira allaž dzīvajā, muzikāli elpojošajā un atdevīgajā sniegumā demonstrē daudzveidīgu un šķietami pat savā ziņā izklaidējošu programmu, bet cauri visam vīsies īsta garīguma stīga.

Noderīga informācija apmeklētājiem.
Pie muzeja pieejama bezmaksas autostāvvieta.
Mājdzīvniekus lūdzam šoreiz atstāt mājās.
Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts.

Ģimenēm ar bērniem.
Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas.
Ģimenes biļete (1 līdz 2 pieaugušie + 1 līdz 4 bērni līdz 18 gadu vecumam) 8,50€.
Vecākiem ar pašiem mazākajiem – pieejama pārtinamā istaba.

Ieeja, darba laiks un cenas.
Ieeja pasākumā no muzeja Galvenās ieejas – Brīvdabas ielas 21. Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 20.00 (eksponātēkas būs atvērtas līdz 17.00). Ieejas maksa skolēniem 1,40€, pilna laika studentiem 2,00€, pensionāriem 2,50€, pieaugušajiem 4,00€.

Pēdējoreiz atjaunināts:02.07.2019