9. decembrī aicinām uz Zanes Sniķeres kokles meistarklasi

Ziemassvētki ir laiks, kad piedzīvojam gada lielāko tumsu, bet reizē arī zinām, ka drīz jau atkal saule sāks savu ceļu kalnā augšup un sāksies jauns gaismas gads.

9. decembrī koklētājas Zanes Sniķeres Ziemassvētku meistarklase. Katrs aicināts ar koklēm un latviešu tautas skanīgajām Ziemassvētku dainām ieskandināt saulgriežus.

Sāksim pl. 11.00 – “Koklēju pirmo reizi” kokles spēles pamatu nodarbība – visiem, kuri jau sen vēlējās koklēt pie Ziemassvētku eglītes. Nav nepieciešama sava kokle, to iedosim! Vada Zane Sniķere

Pl.12.00 – “Kaladū, kaladū!” Ziemassvētku dziesmu sadziedāšana un koklēšana, vada Zane Sniķere.

Uz sadziedāšanu un kopīgu koklēšanu aicināti visi – gan jau pieredzējuši koklētāji, kas lūgti ņemt līdzi savas kokles un koklēt, gan tie, kas vēlas vienkārši dziedāt, gan arī tie, kas vēlas vienkārši klausīties skaistajās kokļu skaņās.

Nodarbību apmeklētājiem būs iespēja izstādes autores Rozītes Katrīnas Ponnes vadībā apskatīt izstādi “Dvēseles stīgas”, kas rāda tradicionālās kokles vietu un lomu latviešu kultūrā.

Īpašais viesis būs koklētāja Malvīne Mantiniece, kura koklētāju atpūtas brīžos iepazīstinās un ļaus izmēģināt izstādes centrālā objekta – 1947. gadā darinātās dižkokles  kopiju, kuru 2022. gadā darinājis Druvienas meistars Rihards Valters.

Tumšākajā laikā, tieši pirms Ziemassvētkiem, meklēsim gaismu sevī, kopā dziedot un koklējot!

Aicinām pieteikties:

https://form.jotform.com/233312280112338

Dalība maksa: ieejas biļete muzejā

Izstādes “Dvēseles stīgas – tradicionālās kokles latviešu zemnieka sētā 19. – 20. gadsimtā” notikumu ciklu atbalsta Latvijas Kultūras ministrija.

 

Pēdējoreiz atjaunināts:28.11.2023