4. un 5. septembrī notiks Mūsdienu amatniecības tirgus 2021

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 4. un 5. septembrī no plkst.10.00 līdz 17.00 norisināsies “Mūsdienu amatniecības tirgus 2021”. Arī šogad tirgus apmeklētājiem būs iespēja iepazīt jaunākās tendences Latvijas amatniecībā un iegādāties skaistus, noderīgus no dabīgiem materiāliem veidotus sadzīves priekšmetus, rotas un apģērbu, kā arī mājražotāju pārtikas produktus. Būs arī daudzveidīga kultūras programma bērniem un pieaugušajiem.

“Šis būs lielākais Latvijas amatnieku un pārtikas mājražotāju tirgus pēdējo divu gadu laikā. Tik plašs tāpēc, ka vēlējāmies parādīt ne tikai mūsdienīgos darinājumus, bet arī “saknes”, no kurām muzejā dzima modernās amatniecības tirgus. Būs “Senā apmetne”, kur varēs apskatīt un iegādāties arheoloģisko izrakumu rekonstrukcijas un atdarinājumus, būs arī labākie meistari no Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus. Vairāk nekā 200 dalībnieku vidū būs gandrīz 20 keramiķu, 30 rotkaļu un rotu darinātāju, vairāk nekā 70 amatnieki piedāvās tekstila, filca un zīda izstrādājumus, kā arī krāšņus adījumus un tamborējumus. Būs koka un rotaļlietu meistari, pinēji, metālkalēji un stiklinieki. Īpaši vēlos akcentēt to mūsdienu mākslinieku un dizaineru darbus, kuru zīmolus pazīst jau arī ārpus Latvijas” – stāsta viena no tirgus organizatorēm Inga Siliņa.

Paralēli tirgus norisei muzeja teritorijā būs dažādas kultūras aktivitātes. 4. septembrī Vidzemes sētā, ievērojot spēkā esošos epidemioloģiskos noteikumus, plkst. 11.00 būs iespēja noskatīties Latvijas Leļļu teātra izrādi “Makss un Morics”, plkst. 13.00 noklausīties Antas Eņģeles koncertprogrammu, plkst. 15.00 grupas “Rahu The Fool” koncertu.

5. septembrī Vidzemes sētā, ievērojot spēkā esošos epidemioloģiskos noteikumus, plkst. 11.00 varēs noskatīties Latvijas Leļļu teātra izrādi “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi”, plkst. 13.00 noklausīties grupas “Arcandela”, bet plkst. 15.00 grupas “Latvian Manouche Quartet” koncertu.

Abas dienas pie Ostmalas noliktavas darbosies bērnu karuselis, Priedes kroga pļavā skanēs dziesmu mirkļi ar Katrīnu Dimantu un Rolandu Zelču, bet pie Nidas dūmistabas būs izstādītas gleznotāju Agnijas Ģērmanes un Baibas Rēderes gleznas, un abas dienas plkst. 14.00, mākslinieču vadīta, gleznošanas meistarklase.

Saskaņā ar spēkā esošajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem tirgus teritoriju, ievērojot distanci, var apmeklēt ikviens. Lai apmeklētu kultūras pasākumus Vidzemes sētā un glezniecības meistarklasi pie Nidas dūmistabas, ir nepieciešams uzrādīt Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Tas neattiecas uz bērniem līdz 12 gadu vecumam. Apmeklējot muzeja eksponātēkas vai citas iekštelpas, obligāti jāvalkā sejas maska.

Ieejas biļetes muzejā var iegādāties arī elektroniski Biļešu paradīzēhttps://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/22186

Pēdējoreiz atjaunināts:03.09.2021