3. un 4. septembrī Mūsdienu amatniecības tirgus

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 3. un 4. septembrī no plkst. 9.00 līdz 17.00 norisināsies “Mūsdienu amatniecības tirgus 2022”. Arī šogad tirgus apmeklētājiem būs iespēja iepazīt jaunākās tendences Latvijas amatniecībā un iegādāties skaistus, noderīgus no dabīgiem materiāliem veidotus sadzīves priekšmetus, rotas un apģērbu, kā arī mājražotāju pārtikas produktus. Būs arī īpašas radošās darbnīcas bērniem.

Uz tirgu ir pieteikušies vairāk nekā 350 amatnieki un pārtikas mājražotāji, tas būs otrs lielākais tirgus pēc Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Gadatirgus, kas tradicionāli notiek jūnija sākumā.

Mūsdienu amatniecības tirgus arī veidojas par stabilu Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja tradīciju, kurā ir iespēja redzēt amatnieku talantu un izcilo radošumu, kas uz tradicionālās amatniecības zināšanu un prasmju  bāzes atrod un rada mūsdienīgus risinājumus. Tirgū aicināti piedalīties Latvijas amatnieki, kuri strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Amatniecības darinājumiem jābūt kvalitatīviem un amatnieku pašu rokām darinātiem. Tiem jāapvieno skaistais ar derīgo: mākslinieciska patstāvība un amatnieciska varēšana. Tirgū pārstāvētajiem darinājumiem reizē jābūt gan spogulim mūsdienu sabiedrības pieprasījumam pēc unikāliem produktiem, gan jāveido apmeklētāju individuālā gaume un jāpiedāvā alternatīvas vienveidīgām masveida ražošanas izpausmēm. Šogad tirgū piedalās amatnieki arī no Lietuvas, bet nākotnē ir plānots piesaistīt vairāk ārzemju amatniekus, lai šis mūsdienu amatniecības piedāvājums būtu plašāks un daudzveidīgāks.

Pārtikas izstrādājumu un ēdināšanas jomas piedāvājumam Mūsdienu amatniecības tirgū jāietver mūsdienīgas un radošas variācijas par Latvijas tradicionālās virtuves tēmām, piedāvājot Latvijā audzētus augļus, ogas, dārzeņus un parādot mūsdienīgas iespējas tos daudzveidīgi, garšīgi un veselīgi pārstrādāt, pagatavot, pasniegt vai saglabāt ziemai.

Paralēli tirgus norisei muzeja Lībiešu sētā valdīs pasaku noskaņa, tajā norisināsies  radošas darbnīcas bērniem un no plkst. 11.00 – 15.00 ik stundu būs iespēja noklausīties kādu pasaku.

Ieejas biļetes muzejā var iegādāties arī elektroniski Biļešu paradīzē. https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/24580

IEEJA muzejā būs iespējama pa 3 vārtiem:

1) Galvenajiem vārtiem - Brīvdabas iela 21,

2) Rietumu vārtiem - Bonaventuras ielas galā,

3) no Berģu ielas 70 A.

Mazos jeb klēpja suņus muzeja teritorijā drīkst ienest, bet tikai tiem atrodoties specializētās somās īpašnieka rokās, pārējiem suņiem tirgus un citu pasākumu laikā ieeja muzejā nav atļauta.

Pēdējoreiz atjaunināts:30.08.2022