22. aprīlī seminārs "Par latvisko dārzu un koksni kā vēsturiskās informācijas avotu"

22. aprīlī

Pieteikšanās anketa šeit: https://form.jotform.com/231012390907347

Nodarbību klātienē iespējams apmeklēt, iegādājoties ieejas biļeti muzejā atbilstoši cenrādim.

Plkst. 11.00 Dr. biol. Māris Zunde - Seno celtņu koka būvelementu koksne kā vēsturiskās informācijas avots

Līdz ar seno koka celtņu vai citu koka konstrukciju bojāeju vai arī pēc to pārbūves parasti iet zudumā daudzi šo būvju oriģinālie būvmateriāli – koka būvelementi. Tad līdz ar tiem tiek neatgriezeniski zaudēta arī nozīmīga informācija, kas ir nosakāma pēc šo būvelementu koksnes gadskārtām un citur nav fiksēta. Tā var būt izmantojama gan konkrētās celtnes būvvēstures noskaidrošanai un precizēšanai, gan vietējo vides faktoru un to pārmaiņu raksturošanai laika periodā, kad auga kokmateriāliem izmantotie koki, kā arī – dažu vēsturisku notikumu vai procesu norises laika noteikšanai.

Plkst. 12.30 Mg. biol. Ilma Nereta - ”Tradicionālie ziedaugi latviešu zemnieka dārzā” – tikai muzeja apmeklētājiem klātienē, jo notiks ekskursijas veidā.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Iegūtie fotoattēli un video varētu tikt izmantoti muzeja darba atspoguļošanai un popularizēšanai.

Nodarbības tiek īstenotas ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pēdējoreiz atjaunināts:14.04.2023