17. aprīlī Lielā Lieldienu svinēšana

17. aprīlī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks Lielā Lieldienu svinēšana – ar plašu amatnieku un pārtikas mājražotāju tirgu, olu krāsošanu un ripināšanu, šūpošanos 15 dažāda veida šūpolēs, leļļu teātra izrādi bērniem, tautiskām dziesmām un dejām.

Jau vēsturiski Lieldienās ir saplūdušas tautiskās un kristīgās tradīcijas. Arī Brīvdabas muzejā diena sāksies ar dievkalpojumu Usmas luterāņu baznīcā, turpināsies ar olu krāsošanu, ripināšanu un folkloras kopu “Zeidi” un “Knipati” priekšnesumiem. Ģimenēm veltītā koncertā dziedās “Knīpas un knauķi” un dejos “Uguntiņa”. Mazākajiem muzeja apmeklētājiem būs iespēja noskatīties leļļu izrādi bērniem “Zaķu gans”. Visas dienas garumā būs arī āra spēles un radošā darbnīca bērniem.

Muzeja apmeklētāji tiek aicināti arī izstaigāt “Pavasara pastaigu taku” un muzeja izstāžu zālē apskatīt izstādi “Rokdarbi liturģiskajās tekstilijās”. Priedes krogā notiks karašu cepšanas darbnīca.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no senākajiem un plašākajiem brīvdabas muzejiem Eiropā. Tā platība ir 87 hektāri un tajā izvietotas 114 senceltnes no visiem Latvijas novadiem. Muzejā notiek krājumu komplektēšanas un glabāšanas, izglītojošais, pētnieciskais un restaurācijas darbs. 2024. gadā muzejs svinēs savu simtgadi. Muzejam ir arī divas lauku ekspozīcijas to dabiskajā atrašanās vietā – muzejs “Vēveri” Vecpiebalgas pagastā un zvejnieku sēta “Vītolnieki” jūras krastā Rucavas pagastā.

Pēdējoreiz atjaunināts:05.04.2022