Vecpiebalgas “Lielvēveru” dzīvojamās ēkas parādes ieejas durvju un grīdas restaurācija

Vecpiebalgas “Lielvēveru” dzīvojamās ēkas parādes ieejas durvju un grīdas restaurācija

Durvju virslogs demontēts, tā saplīsušie vai trūkstošie stikli aizstāti ar analoga perioda lietiem 2mm bieziem stiliem. Visas virsloga stikla rūtis pārķitētas ar lineļļas ķiti. Vietā kur konstatēts koksnes zudums virslogs protezēts. Virsloga koka daļas gruntētas ar lineļļu un nokrāsotas ar lineļļas krāsu trīs kārtās pēc analoga krāsas parauga, kas saglabājies uz virsloga.

Durvis pirms restaurācijasDurvis pirms restaurācijas

Durvju vērtnes demontētas, lai būtu piekļuve slieksnim. Slieksnis saglabājies sliktā stāvoklī. Var konstatēt lielas izdiluma pēdas, kā arī dziļus trupes izraisītus bojājumus. Bojātā koksne aizstāta ar trīs iestrādātām protēzēm. Daļēji iztīrīts inficētais grunts slānis zem sliekšņa no ārpuses, vietās kur tas bija iespējams. Inficētais grunts slānis aizstāts ar kaļķa javu vietās, kur tas bija zudis. No iekšpuses viss inficētais grunts slānis, kas ieskauj slieksni aizstāts ar skalotu sausu granti.

Durvis pēc restaurācijasDurvis pēc restaurācijasAbām durvju vērtnēm un durvju statņiem demontēti laika gaitā radušies uzslāņojumi. Durvis, statņi un paloda atputekļota un attīrīta ar nelielu ūdens daudzumu. Labās puses vērtnes kāši nostiprināti oriģinālajās vietās ar kalām naglām. Labās puses vērtne pacelta augstāk kompensējot viru izdilumu izmantojot 4mm kaltus paplāšņus. Nostiprināts un nofiksēts labās vērtnes aizērējmehānisms. Izgatavota un iestrādāta trūkstošā cemme kreisās vērtnes apakšējam aizbīdnim. Abas vērtnes, durvju statņi slieksnis un paloda gruntēti ar lineļļu un krāsoti (no ārpuses) ar lineļļas krāsu trīs kārtās.Grīdas restaurācijaGrīdas restaurācijaPriekšnama un saimes istabas grīdas daļējas nomaiņas darbi. Stipri trupes bojātie priekšnama grīdas dēļi demontēti. Zem tiem esošā inficētā grunts norakta 20cm dziļumā un aizstāta ar skalotu sausu granti. Bojātie grīdas siju gali protezēti. Izgatavoti jauni grīdas dēļi pēc oriģināliem izmēriem un iestrādāti priekšnama grīdā.

Grīdas restaurācijaGrīdas restaurācija

Ķirmju bojātie saimes istabas grīdas dēļi demontēti. Zem tiem esošā grunts piebērta ar trūkstošo grunts slāni. Bojātie grīdas siju gali protezēti. Izgatavoti jauni grīdas dēļi pēc oriģināliem izmēriem un iestrādāti saimes istabas grīdā. Izgatavotas un iestrādātas jaunas grīdlīstes pēc oriģināla parauga. Visi nomainītie grīdas dēļi un grīdlīstes gruntētas ar lineļļu.

 Restaurācijas darbi veikti ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Pēdējoreiz atjaunināts:09.01.2023