ES Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstītais projekts Brīvdabas muzeja lauku ekspozīcijā muzejā „Vēveri” Vecpiebalgas novadā

01. 05. 2013.
Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Ar Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcijā muzejā „Vēveri” Vecpiebalgas novadā 2013. gada vasarā ir sācies projekts, kas guvis atbalstu biedrības "Cēsu rajona lauku partnerība" izsludinātajā projektu konkursā.

Muzejā „Vēveri" tiks īstenots projekts Nr. 12-09-LL29-L413201-000004 „Interjera atjaunošana un jaunas ekspozīcijas izveide "Kalnvēveru" dzīvojamā mājā”, projekta kopējais finansējums ir Ls 11 543 apmērā. Projekta mērķis: dažādot un paplašināt muzeja "Vēveri" piedāvājumu vietējiem iedzīvotājiem un novada viesiem, veikt interjera atjaunošanu un jaunas ekspozīcijas izveidi "Kalnvēveru" dzīvojamā mājā, sekmējot vietējās kultūrvides sakopšanu un dzīves vides kvalitātes uzlabošanos. Darbu veicēji ir Brīvdabas muzeja ilggadējie partneri senceltņu atjaunošanas jomā – Vecpiebalgā pazīstamais uzņēmums "Balga", kā arī krāšņu meistars Mārtiņš Varbūts. Projektu plānots īstenot līdz 2014. gada pavasarim.

Muzeju „Vēveri” ik gadu apmeklē ap 1 000 Piebalgas viesu. Aizvien populārāki kļūst muzejā rīkotie Muzeju nakts un Seno amatu dienas pasākumi. Projekta īstenošana ļaus piedāvāt muzeja apmeklētājiem jaunu apskates objektu autentiskajā vidē.

Informāciju sagatavoja:
Una Sedleniece