MŪSDIENU AMATNIECĪBAS FESTIVĀLS05.08.2017 — 06.08.201710:00 — 17:00

Atšķirībā no etnogrāfiski tradicionālā Gadatirgus jūnijā, augusta Festivālā tiek aicināti piedalīties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Amatniecības izstrādājumi apvieno skaisto ar noderīgo: mākslinieciska patstāvība, amatnieciska varēšana un veikalnieciska gudrība. Festivālā pārstāvētajiem izstrādājumiem reizē jābūt gan spogulim mūsdienu sabiedrības pieprasījumam pēc unikāliem produktiem, gan jāapliecina alternatīvas vienveidīgām masveida ražošanas izpausmēm. Festivālā piedalīsies viesi no Baltijas jūras reģiona.

Pārtikas izstrādājumu un ēdināšanas jomas piedāvājumam Festivālā ietver mūsdienīgas un radošas variācijas par latviešu un citu Latvijā dzīvojošo tautu tradicionālo virtuvi. Izvēlēsimies Latvijā audzētus augļus, ogas, dārzeņus, kā arī centīsimies izzināt mūsdienīgas iespējas tos daudzveidīgi, garšīgi un veselīgi pagatavot, pasniegt vai saglabāt ziemai.

Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki

Jau otro gadu pēc kārtas Brīvdabas muzejā savos svētkos pulcēsies Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru kolektīvi no visiem Latvijas novadiem. Iestudējumi tiks rādīti gan ēkās un sētās, gan laukumos un citur. Svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju.

Pēdējoreiz atjaunināts:22.03.2017