Miķeļdienas svinības ar rudens ražas tirgu30.09.202310:00 — 16:00

Š.g. 30. septembrī no plkst. 10.00 līdz 17.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā tiks svinēti rudens saulgrieži jeb Miķeļdiena. Aicinām uz Miķeļdienas tirgu, rudens ražas zupu un visdažādākajām aktivitātēm lieliem un maziem muzeja Latgales ciemā, Vidzemes zemnieka sētā un Kurzemes zemnieka sētā.

Latgales ciemā būs sabraukuši īstenie latgalieši ar devīzi  “Latgalīši Reigā brauc!” Tur būs latgaliešu Miķeļdienas tirgus un latgaļu virtuve,  būs lustes un danči, Latgales amatnieku meistarklases un latgaļu grāmatas. Latgales amatnieku meistarklasēs savu amatu rādīs kokamatnieks Jānis Spuriņš, podnieki Pauliņi, kalējs Valērija un Višķu amatnieku ciema ļaudis ar Valdi Grebežu priekšgala. Visai ģimenei būs iespēja radoši darboties svilpaunieku izgatavošanā, pīšanā un koka spēļu darbnīcā.

Latgaliešu virtuvē  varēs baudīt gardas putras un citus labumus no zemnieku saimniecības “Kotiņi” pašu saražotās produkcijas, “Latgolys golds” piedāvās nogaršot īstus kūpinājumus no latgaļu melnās pirtiņas, būs arī ”Mūsu pankūkas” no Rēzeknes. Visas dienas garumā skanēs latgaliešu mūzika un būs danči ar kapelu “Augusti”, “Līvenhofas muzikantiem” un tautas deju kopu “Silaviņa”. Lustes vadīs Oskars Bērziņš. Notiks arī konkursi, ar iespēju saņemt balvā amatnieku izstrādājumus, kā arī latgaliešu valodas ātrie kursi.

Vidzemes zemnieka sētā notiks radošās darbnīcas bērniem “Kastaņu un zīļu pārvērtības” un “Māla kliņģeru veidošana”  ar keramiķi Mārtiņšu Kabuci, būs Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrāde “Kliņķīša piedzīvojums vai kā rūķis draugu atrada”, tai sekos dziesmas un rotaļas ar  Zaķumuižas folkloras kopu “Oglīte”, folkloras kopu “Tīrums” un “Mantojums” programma “Rudzu tīrums”, Siguldas folkloras kopas “Senleja” darinājumu izsole un sadziedāšanās, bet noslēgumā Rīgas Latviešu biedrības Somugru dienu ciemiņu priekšnesumi, kuros uzstāsies udmurtu ermoņiku meistars Pāvel Kutergin, mariešu muzikants Annu Makejev un igauņu koklētājs Eva Väljaots.

Mērsraga smēdē kalēja Artūra Purviņa amata paraugdemonstrējumi.

Laukumā pie Vidzemes sētas paredzētas aizraujošas aktivitātes Interreg Europe projekta ietvaros sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Kurzemes zemnieka sētas laidarā būs apskatāmas vistiņas un pīles.

Muzeja izstāžu zālē  kokļu izstāde “Dvēseles stīgas”, pasākuma laikā būs iespēja to apskatīt autores Rozītes Katrīnas Ponnes vadībā.

Biļetes arī internetā - https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/132201

Pēdējoreiz atjaunināts:28.09.2023