Kā pētīt dzimtu25.03.202311:00 — 14:00

Aizsākot jaunu izglītojošo nodarbību ciklu, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs 25. martā plkst. 11.00 aicina interesentus uz sarunu Priedes krogā ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pētnieci  Dr. hist. Mārīti Jakovļevu un vēsturnieku Mag. hist. Agri Dzeni par zemnieku sadzīves un dzimtu vēstures pētniecību, izmantojot pieejamos rakstītos avotus.

Plkst. 11.00  Mārītes Jakovļevas lekcijā “Zemnieka dzīve Kurzemes un Zemgales hercogistes laikā rakstīto avotu gaismā” tiks atklāts, kādi vēstures avoti arhīvos vēstī par zemniekiem un ko no tiem var uzzināt par zemnieku dzīvi Kurzemes un Zemgales hercogistē. Kāda bija attieksme pret dzimtbūšanu un kādas bija migrācijas iespējas 17.-18. gs. Tāpat ielūkosimies dažu atsevišķu zemnieku kārtai piederīgu cilvēku dzīves gaitās.

Plkst. 12.10  Starpbrīdis

Plkst. 12.30 Agra Dzeņa lekcijā “17.-19.gs. zemnieku dzimtu un sadzīves izpētes iespējas LNA Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumentos” tiks aplūkotas nozīmīgākās rakstīto avotu grupas, no kurām iespējams iegūt zemnieku biogrāfisko informāciju un ziņas par zemnieku saimniecībām visā Latvijas teritorijā 17.-19.gs.: dažādu konfesiju metrikas, valsts un privāto muižu inventāriji un vaku grāmatas, muižu saimniecības grāmatas, arklu revīzijas, dvēseļu revīzijas, tautas skaitīšanas materiāli. Tiks vizuāli demonstrēti rakstīto un kartogrāfisko avotu piemēri.

Tā kā dalībnieku skaits nodarbībā ir ierobežots, dalību jāpiesaka, aizpildot pieteikšanās anketu līdz 24. martam. Pieteikšanās 25. marta lekcijai: https://ej.uz/LEBM_25_marts

Nodarbību klātienē iespējams apmeklēt, iegādājoties ieejas biļeti muzejā atbilstoši cenrādim.

Pasākumā tiks fotografēts un filmēts. Iegūtie fotoattēli un video var tikt izmantoti muzeja darba atspoguļošanai un popularizēšanai.

 Nodarbību cikls tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pēdējoreiz atjaunināts:21.03.2023