Gadatirgus03.06.2023 — 04.06.202310:00 — 17:00

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 3. un 4. jūnijā notiks tradicionālais lielais Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Gadatirgus. Tajā savu preci piedāvās vairāk nekā 500 amatnieku, pārtikas un kosmētikas mājražotāju, grāmatizdevēju un ēdinātāju. Būs arī daudzveidīga kultūras programma.

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Gadatirgum Latvijas kultūrtelpā ir ļoti nozīmīga vieta un tas allaž bijis arī svarīgs tautas nacionālās pašapziņas stiprinātājs. Līdzīgi kā dziedātāji un dejotāji pulcējas Dziesmu un Deju svētkos, tā amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari ik gadu sabrauc no visām Latvijas malām, lai rādītu savas prasmes, dalītos ar pieredzi un smeltos jaunus iespaidus turpmākajam darbam. Gadatirgus ir nozīmīgs arī, lai ieinteresētu jauno paaudzi pārmantot seno amatu prasmes.

Jau vēsturiski gadatirgus nav tikai tirgošanās vieta, bet tas ir daudzu dažādu notikumu apvienojums. Līdzās plašajai tirdzniecībai uzstāsies gan folkloras kopas, gan tautas muzikanti, gan arī būs iespēja noskatīties amatierteātru izrādes. Programma vēl tiks precizēta.

Gadatirgus ieejas biļetes būs iespējams iegādāties arī elektroniski https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/27111

Pēdējoreiz atjaunināts:30.05.2023