Etnogrāfiskās zināšnas modernai sabiedrībai. Patriotisma mēnesis04.11.202311:00 — 14:30

4. novembrī PATRIOTISKAIS MĒNESIS

Pieteikšanās anketa šeit https://form.jotform.com/232893874674373

Plkst. 11.00  Dr. hist. Ēriks Jēkabsons “Latviešu zemnieki Krievijas impērijas armijā 19. gs. – 20. gs. sākumā”

Lekcijā iepazīsim aizmirstu latviešu sabiedrības daļu, kas bija saistīta ar militāro dienestu Krievijas impērijas armijā - gan obligātajā, gan profesionālajā dienestā. Gūsim ieskatu tiesiskajā regulējumā, karadienesta apstākļos un vietu sabiedrībā pēc atgriešanās civilajā dzīvē.

Plkst. 12.30 – Andris Balcers ”Karavīra dzīve  pēc kara” un Dr. hist. Rūdolfa Brūža vadīta ekskursija muzeja ekspozīcijā.

Vīru kopas “Vilki” dalībnieks Andris Balcers stāstīs par pieredzēto, dokumentējot latviešu karavīru – divu Pasaules karu  un Latvijas Neatkarības kara dalībnieku liecības. Analizēsim, kādas raksturīpašības ļāva saglabāt augstu cīņas motivāciju un ticību Latvijai visa mūža garumā.

Noslēgumā  Brīvdabas muzeja vēsturnieks Dr. hist. Rūdolfs Brūzis vadīs ekskursiju atvaļinātā kareivja sētā “Āboli”, kas uz muzeju pārvesta no Basiem.

Nodarbības pieejamas ikvienam interesentam, iegādājoties muzeja biļetei atbilstoši cenrādim. Pasākumā tiks fotografēts un filmēts. Iegūtie fotoattēli un video var tikt izmantoti muzeja darba atspoguļošanai un popularizēšanai.

Nodarbību cikls tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda  un Latviešu Fonda atbalstu.

Pēdējoreiz atjaunināts:17.10.2023