Etnogrāfiskās zināšanas un prasmes modernai sabiedrībai06.04.202411:00 — 14:00

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs arī 2024. gadā turpina izglītojošo nodarbību ciklu “Etnogrāfiskās zināšanas un prasmes modernai sabiedrībai”. Nodarbības notie muzeja Priedes krogā un to mērķis ir veidot satikšanās, zināšanu un domu apmaiņas vietu cilvēkiem, kurus interesē latviešu un citu Latvijas  teritorijā vēsturiski dzīvojošo tautu kultūras mantojums.

2024. gada 6. aprīlī nodarbību ciklā "Etnogrāfiskās zināšanas un prasmes modernai sabiedrībai" uzstāsies: 

Plkst. 11.00 Dr. hist. Ieva Pīgozne - "Liecības par latgaliešu apģērbu Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krājumā

Nodarbības vadītāja stāstīs par apģērbu Latgalē 19. gs. un 20. gs. sākumā, akcentējot minētajā laika periodā notikušās izmaiņas tērpā. Tiks analizēti mūsdienu sabiedrībā pastāvošie priekšstati par apģērbu Latgalē un meklētas atbildes uz jautājumu,  vai tie ir pamatoti? Būs iespēja iepazīties ar apmēram 40 Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krājumā esošiem priekšmetiem -  Latgales apģērba elementiem, no kuriem atsevišķi ir patiesi unikāli.  Apmeklētāji varēs aplūkot kreklus, bikses, vainagus, jostas, zeķes, cimdus, lakatus, priekšautus, vīzes, kas var kalpot par paraugu, darinot Latgales tautastērpu, vai arī iepazīties ar muzeja krājuma priekšmetiem,  lai padziļinātu izpratni par apģērba vēsturi Latvijā.

 Plkst. 12.30 Mg. philol. Iveta Dukaļska-  “Latgales tradicionālais kulinārais mantojums: dzimtā mantotie godu ēdieni"

Lekcijas autore stāstīs par Ludzas novada Pušmucovas pagasta un apkārtnes ikdienas un godu ēdieniem 20. gadsimta 70.-90. gados. Zināšanas par ikdienas maltītē lietotajiem ēdieniem un godu ēdieniem ir iegūtas ģimenē no mammas Zentas Kazinikas un vectēva māsas Anneles Dubrovskas – abas ir bijušas kāzu godu saimnieces Pušmucovas apkārtnē, kā arī citiem ģimenes locekļiem. Lekcijā varēs uzzināt kas ir murcovka, zatjorka, abāda, kikalkas, kļockas un citi ēdieni, iegūt ēdienu receptes un uzzināt vairāk par Latgalē populāriem ēdieniem mūsdienās.

Pieteikšanās anketa šeit: https://form.jotform.com/240635932038355

Maksa par pasākumu - ieejas biļete muzejā. (aprīlī pieaugušajiem 2 eiro)

 

Pēdējoreiz atjaunināts:28.03.2024