10. MŪSDIENU AMATNIECĪBAS FESTIVĀLS05.09.2020 — 06.09.202010:00 — 17:00

Atšķirībā no etnogrāfiski tradicionālā Gadatirgus, Mūsdienu amatniecības festivālā tiek aicināti piedalīties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Amatniecības izstrādājumi apvieno skaisto ar noderīgo: mākslinieciska patstāvība, amatnieciska varēšana un veikalnieciska gudrība. Festivālā pārstāvētajiem izstrādājumiem reizē jābūt gan spogulim mūsdienu sabiedrības pieprasījumam pēc unikāliem darinājumiem, gan jāapliecina alternatīvas vienveidīgām masveida ražošanas izpausmēm. Festivālā piedalīsies arī viesi no Baltijas jūras reģiona valstīm.

Pārtikas izstrādājumu un ēdināšanas piedāvājums Festivālā ir mūsdienīgas un radošas variācijas par latviešu un citu Latvijā dzīvojošo tautu tradicionālo virtuvi. Izvēlēsimies Latvijā audzētus augļus, ogas, dārzeņus, kā arī centīsimies izzināt mūsdienīgas iespējas tos daudzveidīgi, garšīgi un veselīgi pagatavot, pasniegt vai saglabāt ziemai.

VI Latvijas novadu amatierteātru svētki

Šogad muzejā norisināsies arī Latvijas novadu amatierteātru svētki. Muzeja apmeklētājiem divu dienu garumā būs iespēja noskatīties dažādas amatierteātru izrādes gan uz brīvdabas estrādēm, gan etnogrāfiskajās sētās, pietuvinot darbības vidi dokumentālai ticamības sajūtai.

Pasākumu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Brīvdabas muzeju.

Pēdējoreiz atjaunināts:26.11.2019