Kokļu izstāde "Dvēseles stīgas"

Sasaucoties ar Dziesmu un deju svētku tradīcijas 150. gadadienu, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no 29. jūnija būs skatāma kokļu izstāde “Dvēseles stīgas”. Kokle ir latviešu tautasdziesmās visvairāk apdziedātais tautas mūzikas instruments. Izstāde veltīta kokles kā  instrumenta būves attīstībai Latvijas teritorijā 19.-20. gs., pētot tās vietu vispirms latviešu zemnieka sētā, tad skatot 20. gs. tradīcijas, un izstādes tematisko apskatu noslēdzot ar tradicionālās kokles attīstības tendencēm mūsdienās. Būs arī apkopotas un analizētas  koklētāju domas un viedokļi par kokli - ne tikai kā mūzikas instrumentu, bet arī kā vienu no mūsu tautas simboliem.

Pirmo reizi plašākai sabiedrībai būs apskatāma pasaulē lielākā kokle – dižkokle. Tā ir meistara Eduarda Krauksta 1947.gadā radītais instruments, kas nupat nonācis muzeja krājumā līdz ar vēl vairāk nekā 10 meistara radītajiem instrumentiem. Līdzās tam tiks izstādītas kokles no visiem Latvijas novadiem un apmeklētājiem būs iespēja aplūkot gan labi zināmo vecmeistaru – Jāņa Poriķa un Pētera Korāta kokles, gan arī mazāk zināmu Latvijas meistaru darinājumus. Izstādes “Dvēseles stīgas” norises laikā interesentiem būs iespēja piedalīties arī izstādes norisei veltītos pasākumos un kokles spēles meistardarbnīcās. Sekojiet informācijai mūsu mājaslapā un sociālajos tīklos.

Izstādes autore Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājas Mg. art. Rozīte Katrīna Spīča.

Muzeja izstāžu zāle atvērta no trešdienas līdz svētdienai, plkst. 10:00-18:00. Dziesmu un deju svētku dalībniekiem ieeja bez maksas.

Pēdējoreiz atjaunināts:19.06.2023