Lieldienas


Lieldienas Brīvdabas muzejā

 

Pirmajās un Otrajās Lieldienās, 8. un 9. aprīlī, Brīvdabas muzejs aicina uz ikgadējām svinībām visai ģimenei ar folkloras kopu priekšnesumiem, rotaļām, olu kaujām un ripināšanu, radošajām darbnīcām un citām izdarībām.

8. aprīlī plkst.10:00 Lieldienu dievkalpojums Usmas luterāņu baznīcā, pēc dievkalpojuma ērģeļmūzikas koncerts. No plkst. 13:00 līdz 14:00 Kurzemes sētā aicinām piedalīties Lieldienu uzvedumā „Nāc nākdama Liela diena” kopā ar folkloras kopu „Rija”. No plkst.12:00 Kurzemes zvejniekciema pļaviņā lēkās zaķi un kazlēni, bet no plkst. 12:30 līdz plkst.14:00 Rīgas Danču kluba vadībā izlēkāties un izdancoties aicināti arī visi apmeklētāji.

Amatniecības un našķu tirdziņu Gadatirgus laukumā aicinām apmeklēt abas dienas no plkst.12:00 līdz 16:00. Kurzemes zvejniekciema pļaviņā uz radošu darbošanos aicinās tradicionālā Balticovo olu krāsošanas darbnīca. Radošos saldummīļus priecēs Dansuker gardumu darbnīca, bet sportiskos gaidīs loka šaušanas un virvju atrakcijas. No plkst.14:00 līdz 15:00 pavārmākslas paraugdemonstrējumi – Lieldienu ēdiena pantāga gatavošana un nogaršošana.

Kokamatnieka Aldoņa Baldiņa koka olu darbnīca un senās koka spēles lielus un mazus gaidīs Kurzemes sētā. Kalēja amata demonstrējumi un piemiņas monētu kalšana norisināsies Mērsraga smēdē. Vidzemes sētā būs skatāmas amatnieces Intas Lūses veidotās kumeļu, zaķu un citas olas.

9. aprīlī līdztekus citām norisēm ar muzikāliem priekšnesumiem no plkst.13:00 līdz 14:30 Lībiešu sētā priecēs folkloras kopa „Zvīgzna”, bet Kurzemes zvejniekciemā no 14:00 līdz 15:00 uzstāsies folkloras kopa „Kokles”.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome un A/S Balticovo.

Laipni gaidīti visi pavasara un aktīvas atpūtas cienītāji!

Pie muzeja galvenajiem vārtiem darbosies maksas stāvvieta. Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem. Apmeklētāju ērtībai būs atvērti Galvenie un Rietumu vārti.

Lieldienu programma lejuplādēšanai latviešu un angļu valodā / Easter programme for download in Latvian and English

 

Pēdējoreiz atjaunināts:10.04.2012